Menu

Tanie loty z Dallas (TX) do Batsfjord

Pokaż filtry

Batsfjord

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Zmiana nazwy miasteczka

  Pierwotnie miasto nazywało się Vardø landdistrikt, ponieważ jeszcze w XIX wieku było częścią miasta o tej nazwie. W latach pięćdziesiątych XX wieku, po uzyskaniu samodzielności, nazwano je Båtsfjord.

 • Najwyższy maszt

  W tym niewielkim miasteczku, którego wielkość nie przekracza 1500 kilometrów kwadratowych, znajduje się najwyższy w Norwegii maszt, służący do przenoszenia sygnału telewizyjnego.

 • Dla miłośników ryb

  Cały Finnmark, region, w którym znajduje się miasto, stanowi jeden z najważniejszych obszarów dla rybołówstwa norweskiego. Koniecznie spróbuj mięsa z kraba i ryb, podobno najlepszych na świecie!

Co warto zobaczyć w Batsfjord?

Båtsfjord to miasto, a jednocześnie gmina, leżące w regionie Finnmark, który jest największym okręgiem administracyjnym w Norwegii, zlokalizowanym w północno-wschodniej części kraju. Znajduje się na północnym wybrzeżu półwyspu Varanger. Miasteczko jest bardzo niewielkie, zamieszkuje je nieco ponad dwa tysiące osób, a mimo to jest dobrze skomunikowane. Przy mieście otwarto lotnisko, codziennie także z tutejszego portu kursują promy.

Miasto nie jest często odwiedzane przez turystów, a powinno być zupełnie inaczej, ponieważ natura w tym miejscu zachwyca i w niczym nie ustępuje przyrodzie pozostałych, zdecydowanie bardziej popularnych, obszarów Norwegii. Północna część kraju jest wyjątkowa, miasta są od siebie oddalone w znacznym stopniu, tworząc niezwykle spokojną atmosferę. Zobaczysz tu niezwykłe rośliny i zwierzęta, a wśród nich renifery, w lecie podążające do północnej części Finnmarku.

Båtsfjord jest miejscem stworzonym dla Ciebie, jeśli jesteś zapalonym wędkarzem! Nie bez przyczyny miasteczko jest jednym z najważniejszych punktów na mapie Norwegii, jeśli chodzi o rybołówstwo przemysłowe. Znajdziesz tu idealne warunki zarówno do łowienia ryb, odbijając daleko od brzegu, jak i do połowów dokonywanych z nabrzeża.

Okolica jest także doskonała do pieszych, górskich wędrówek. Szlaki są tu znakomicie oznaczone, a prowadzą pomiędzy kilkoma pięknymi rezerwatami przyrody. Wybierz się koniecznie do Syltefjord, oddalonego o około 30 kilometrów od Båtsfjord. Tamtejsze klify słyną ze swojej wyjątkowości, a okoliczna rzeka jest domem dla wielu fok, a także dla przepięknych, choć drapieżnych, bielików.

Będąc w Båtsfjord koniecznie odwiedź okoliczne wioski rybackie. Jedną z najbardziej popularnych wiosek jest Hamningberg, w której do dziś zachowały się oryginalne domy i zabudowania gospodarcze, wykonane w całości z drewna. Jest to unikatowy przykład dawnej architektury, gdyż jej większość została zniszczona w czasie II Wojny Światowej. Dziś domki użytkowane są w lecie jako miejsca noclegowe.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Dallas (TX) do Batsfjord znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Dallas (TX) do Batsfjord mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Dallas (TX) do Batsfjord mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Dallas (TX) do Batsfjord?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Dallas (TX) do Batsfjord obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Dallas (TX) Batsfjord

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Batsfjord

Znajdź nocleg w Batsfjord