Menu

Wyloty Divinopolis - Loty z Divinopolis

Divinopolis

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Rodzinne miasto artystki

  W Divinópolis na świat przyszła popularna, szczególnie w Brazylii, pisarka Adélia Prado. Jej poezja została wielokrotnie nagrodzona, a jej wiersze tłumaczone były na angielski, hiszpański i włoski.

 • Zagłębie złota

  Odkąd w Minas Gerais zaczęto zakładać pierwsze miejscowości, bardzo istotnym elementem gospodarki było wydobycie złota. Do końca osiemnastego wieku tutejsza kopalnie zapewniały połowę światowego wydobycia.

 • Bal przebierańców dla dorosłych

  W Divinópolis corocznie, najczęściej w listopadzie lub pod koniec października, odbywa się Festa da Fantasia. Uczestnicy zabawy przebierają się w kostiumy, bawiąc się w rytm muzyki granej na żywo.

Co warto zobaczyć w Divinopolis?

Divinópolis to miasto położone w środkowej części brazylijskiego stanu Minas Gerais. Zostało założone w 1912 roku, jest oddalone od Belo Horizonte o około 120 kilometrów. Uznawane jest za stanową stolicę mody, a także za najbardziej bezpieczne miasto w Minas Gerais.

Rejon miasta podzielony jest na sześć części. Najwięcej ludzi żyje w obszarze południowo-wschodnim, to także tu zlokalizowane jest lotnisko. Część uniwersytecka znajduje się w północno-wschodnim regionie, to tu odbywa się zatem najwięcej imprez, a ruch na ulicach kończy się najpóźniej.

W Divinópolis odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Jednym z najpopularniejszych jest rodeo DivinaExpo, największe w całym regionie. Impreza ma miejsce corocznie na przełomie maja i czerwca od prawie pięćdziesięciu lat! Zobaczysz tu zawody w ujeżdżaniu byków, pokazy jazdy, a także koncerty najbardziej popularnych artystów. Divinópolis, jak przystało na brazylijskie miasto, hucznie obchodzi rocznicę założenia, która również ma miejsce na początku czerwca. Tradycją jest, że tego dnia odbywa się parada, w której chętnie uczestniczy wielu mieszkańców.

W mieście jest kilka miejsc, do których warto wybrać się, aby coś zjeść. Dobrych owoców morza możesz spodziewać się w Peixe Dourado przy Rua Olinda 411. Pysznych dań kuchni brazylijskiej skosztujesz w Cheia de Graca Arte & Sabor przy Rua Pratapolis 160. Kolejnym punktem, do którego możesz się udać, chcąc także zjeść coś brazylijskiego, ale także japońskiego, jest bar Maria Baguette przy Rua Mato Grosso 884. Co ciekawe, w Brazylii restauracje łączące w swoim menu dania tych dwóch krajów, nie są niczym dziwnym - wielu mieszkańców ma bowiem japońskie korzenie.

Około dwudziestu kilometrów od miasta znajduje się Jezioro Różane – Lago das Roseiras, które latem przyciąga wielu plażowiczów. Warto wybrać się tutaj na wycieczkę, by odpocząć od zgiełku miasta. Możesz oczywiście przyjechać tu samochodem, ale jeśli nie masz go na miejscu, nie martw się, z Divinópolis dojeżdża tu autobus, trasa trwa wtedy niecałą godzinę.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Divinopolis znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Divinopolis mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Divinopolis mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Divinopolis?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Divinopolis obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Divinopolis

Popularne linie latające z Divinopolis

Tablica lotów: Divinopolis