Menu

Wyloty Denizli - Loty z Denizli

Denizli

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Symbol miasta

  Symbolem Denizli jest kogut, a dokładnie jego odmiana o tej samej nazwie. W mieście postawiono nawet jego pomnik, znajduje się przy placu Çınar i jest największą szklaną rzeźbą w Turcji!

 • Przewrotna nazwa miasta?

  Denizli po turecku oznacza miasto leżące nad morzem, a tymczasem od wybrzeża dzieli je ponad 150 kilometrów. Nazwa może jednak odnosić się także do bogatych źródeł podziemnych lub pobliskiej krainy jezior.

 • Bawełniany zamek

  Pamukkale, oddalone od Denizli o około 50 kilometrów, w języku tureckim oznacza bawełniany zamek. Trudno się temu dziwić, ponieważ wapienne tarasy do złudzenia przypominają bawełnę w okresie kwitnienia.

Co warto zobaczyć w Denizli?

Denizli – duże miasto w południowo-zachodniej części Turcji, w regionie egejskim. Jeżeli jesteś miłośnikiem zabytków architektonicznych lub uwielbiasz podziwiać piękno przyrody, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Miasto bowiem chętnie odwiedzane jest przez turystów dzięki bliskości pomnika przyrody Pamukkale oraz ruin starożytnych miast – Hierapolisu i Laodycei. W okolicy zobaczysz także wyjątkowe jeziora oraz piękne gaje oliwne i piniowe.

Denizli to główny ośrodek tureckiego przemysłu odzieżowego, warto więc skorzystać z jego dobrodziejstwa. Planując zakupy, zwróć szczególną uwagę na produkty wykonane z uprawianej tu bawełny. Jeśli zgłodniejesz i najdzie Cię ochota na kebab – koniecznie udaj się na dworzec autobusowy. Potrawa sprzedawana w tym miejscu uznawana jest za jedną z najlepszych w Turcji, a jej dodatkowym atutem jest wyjątkowo niska cena.

Będąc w Denizli warto wybrać się do wspomnianych wcześniej ruin miast. Laodycea (z tureckiego Laodikya) jest oddalona od centrum miasta tylko o siedem kilometrów. Niegdyś będąca niezwykle istotnym punktem na szlaku handlowym, dziś przykuwa uwagę pięknymi ruinami, przypominającymi o jej dawnym blasku. Przez cały czas trwają na jej terenie prace archeologiczne, warto więc przyjechać tu więcej niż raz, by podziwiać kolejne, udostępniane zwiedzającym, obszary. Dziś zobaczysz tu między innymi pozostałości teatru, stadionu czy łaźni miejskich.

Głodny? W okolicy znajdziesz co najmniej kilka miejsc wartych odwiedzenia, a my skupimy się na tych, które oferują świetne dania kuchni tureckiej. Na bardzo dobry kebab wybierz się do Kebapci Enver przy Bayram Yeri Mah. Eski Saraykoy 24 lub do Kebapci Halil przy Eski Saraykoy 357. Z pewnością zadowolony wyjdziesz także z Garson Sukru przy Antalya Yolu. Na najlepszy w mieście deser koniecznie zajrzyj natomiast do Haci Serif przy Ticari Yol. Na co szczególnie warto się tu skusić? Zdecydowanie na chałwę zrobioną z semoliny, specjalnego rodzaju gruboziarnistej mąki, która w tym miejscu podawana jest ze świetnymi lodami!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Denizli znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Denizli, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Denizli mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Denizli?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Denizli obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Denizli

Popularne linie latające z Denizli