Menu

Ryanair loty z Dublina do Vigo

Pokaż filtry

Vigo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Deszcz

  Według statystyk, okolica Vigo to jedno z najbardziej deszczowych miejsc na Półwyspie Iberyjskim. Najmniej opadów odnotowuje się od czerwca do września, najlepiej właśnie wtedy zaplanować tu pobyt.

 • Nowoczesna sztuka

  Muzeum Sztuki Współczesnej, czyli Museo de Arte Contemporanea de Vigo, znajduje się przy Rua de Principe 54. Zobaczysz tu nie tylko wystawy malarstwa czy rzeźby, ale również mody i designu.

 • Transport

  Gmina Vigo podzielona jest 9 dzielnic i okręgów, nie wszystkie są ciekawe z turystycznego punktu widzenia. Oczywiście, najwygodniej podróżuje się pomiędzy nimi taksówkami, ale w mieście działa świetnie rozwinięta sieć autobusowa.

Co warto zobaczyć w Vigo?

Portowe miasto w hiszpańskiej Galicji, jedno z największych w regionie, liczy blisko 300 tys. mieszkańców. W początkach średniowiecza w tym miejscu istniała celtycka wioska. Vigo było wtedy na tyle małą osadą, że nie wspominano o niej zbyt często w ówczesnych kronikach i spisach. Na łamach ksiąg pojawia się dopiero w XV wieku.

Najpiękniejszy widok na miasto rozpościera się z położonego na wzgórzu Parque do Castro, chwilę drogi spacerem na południe od centrum Starego Miasta. Jeśli lubisz romantyczne widoki, wybierz się tu wieczorem, by podziwiać zachód słońca chowającego się w oceanie. Na terenie parku znajduje się również Castro de Vigo, skansen otoczony ogrodzeniem. Jest to częściowo zrekonstruowana, przedromańska wioska z chatami krytymi strzechą, pochodzącymi z II wieku p.n.e. Po obiekcie oprowadza przewodnik i arecholog.

W lutym odbywa się tu jedna z najważniejszych imprez w Galicji, Carnival de Vigo. Mieszkańcy przebierają się w barwne stroje, tańczą i śpiewają, na ulicach można zjeść najlepsze lokalne naleśniki. Z kolei w maju w Starym Mieście świętuje się nadejście wiosny. Jest galicyjska muzyka, zespoły folklorystyczne, stoiska z jedzeniem, lokalnym rękodziełem i kwiatami. 24 czerwca natomiast, w najdłuższy dzień roku, na plażach celebrowane jest święto ognia. A 31 października, gdy w wielu miejscach na świecie obchodzi się Halloween, w Vigo świętuje się dawny celtycki Nowy Rok. Co ciekawe, jednym z atrybutów święta są wydrążone dynie z umieszczonymi w środku świecami.  

Szukasz najlepszej plaży w okolicy Vigo? Wybierz się na Praia de Samil, położona ok. 5 km na południowy zachód od centrum miasta. Piaszczysta plaża rozciąga się na długości 1,2 km, ma długa promenadę i wspaniały widok na Illas Cies. Nie musisz łapać taksówki, przez cały dzień kursuje tu kilka miejskich autobusów. 

Przydatne informacje o lotniskach

Dublin Vigo

Popularne linie latające na trasie Dublin - Vigo