Menu

Tanie loty z Eindhoven do Gdańska

Pokaż filtry

Gdańsk

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Gdańsk z góry

  Panoramę miasta i Zatoki Gdańskiej można zobaczyć z Góry Gradowej, a także z wież Bazyliki Mariackiej i ratusza Głównego Miasta.

 • Nie pomyl się!

  Gdańsk ma dwie główne dzielnice z dwoma ratuszami. Zabytkowa starówka z największymi atrakcjami turystycznymi (np. fontanną Neptuna) to Główne Miasto. Druga dzielnica nazywa się natomiast Stare Miasto (obok dworca kolejowego).

 • Miasto x 3

  Gdańsk wraz z dwoma sąsiadującymi miastami tworzy aglomerację zwaną Trójmiastem. Wsiądź w słynną kolejkę SKM i jedź zobaczyć molo w Sopocie oraz spokojne plaże w Gdyni.

Holenderskie miasto Eindhoven

Eindhoven to miejscowość w Holandii idealna dla osób, które lubią krótkie i szybkie wypady za granicę. To niepozorne miasteczko ma bogatą historię, która urzeknie niejednego podróżnego. Eindhoven może stanowić dobry punkt wyjściowy dla zwiedzania Holandii lub wypadu do Amsterdamu. Tutejsze lotnisko jest portem lotniczym o umiarkowanej przepustowości, oddalonym o 8 kilometrów od centrum miasta. Można przylecieć tu bezpośrednio z Gdańska, Warszawy, Wrocławia, czy Krakowa. Spod lotniska odjeżdżają autobusy zarówno do centrum miasta, jak i do stolicy. Informacja ta jest przydatna zarówno przy planowaniu transportu w Holandii, jak i w dniu odlotu z Eindhoven np. do Gdańska.

Tanie linie lotnicze

Bilety lotnicze na trasie Eindhoven-Gdańsk można nabyć w bardzo niskich cenach, ponieważ większość kursów odbywa się za pośrednictwem tzw. tanich linii lotniczych. Dlaczego ich ceny są niższe niż te w regularnych liniach? Ponieważ tani przewoźnicy rezygnują z usług podnoszących standard lotu (i cenę biletu), takich jak np. serwowanie posiłków w trakcie podróży. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie są skazani na głodówkę lub – bardziej ogólnie – na przeloty w niekomfortowych warunkach. Zarówno pokładowy catering, jak i inne usługi są dostępne, ale trzeba za nie dodatkowo zapłacić, ponieważ nie są wliczone w cenę biletu. Ponadto w samolocie jest więcej siedzeń, a co za tym idzie – mniej wolnego miejsca dla pasażerów w porównaniu do innych linii, co przekłada się na nieco mniejszy komfort podróży.

Rezerwacji biletu, odprawy i zakupu dodatkowych usług klient dokonuje samodzielnie na stronie internetowej przewoźnika, dzięki czemu linia lotnicza może zatrudnić mniej pracowników i pozwolić sobie na niższe ceny biletów. Tani przewoźnik rekrutuje też mniej personelu pokładowego w porównaniu do regularnych linii. Ponadto pobiera dodatkową opłatę za nadanie bagażu rejestrowanego – darmowy jest tylko bagaż podręczny. Pomimo tych różnic tanie loty są równie bezpieczne jak te standardowe. Najlepiej sprawdzają się w przypadku krótkich podróży z niewielką ilością bagażu.

Wymagane dokumenty

Pasażerowie podróżujący na trasie Eindhoven-Gdańsk są zobowiązani do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Dodatkowe dokumenty są potrzebne w przypadku pobytu dłuższego niż 3 miesiące. Na tych zasadach mogą podróżować nie tylko Polacy, ale też inni obywatele Unii Europejskiej. Oprócz tego przed podróżą dobrze jest wyrobić kartę EKUZ, która uprawnia do korzystania z podstawowych świadczeń medycznych na terytorium państw członkowskich.

Kiedy odwiedzić Gdańsk?

Kto powiedział, że planując podróż do wybranego miasta za granicą, np. Eindhoven, nie możemy uwzględnić w drodze powrotnej zwiedzania nowego miasta w Polsce? Takim miastem może być na przykład Gdańsk. Miasto to jest urokliwe o każdej porze roku. Najwięcej osób przyjeżdża do Gdańska latem, kiedy jest bardzo ciepło, a w mieście dużo się dzieje. Wadą lotów w tym czasie są zawyżone ceny biletów lotniczych z Eindhoven do Gdańska, ponieważ na miesiące letnie przypada sezon turystyczny. Można jednak temu zaradzić – wystarczy zaplanować wyjazd z dużym wyprzedzeniem. Jeśli natomiast chcielibyśmy zobaczyć miasto w jego codziennej odsłonie, lepiej wybrać się do niego poza sezonem, np. w kwietniu lub wrześniu. Wtedy pogoda wciąż będzie sprzyjała, a jedyne, co może nam się przytrafić, to niewielkie opady deszczu. W tym czasie przy większości znanych atrakcji nie spotkamy wielu zwiedzających. Zimą z kolei świątecznie przystrojony Gdańsk ma wyjątkowy urok, a wizyta na pustej plaży i spoglądanie na morze sprzyja refleksji i zadumie. Co ważne, zimą można nabyć najtańsze bilety na trasie Eindhoven-Gdańsk.

Lot samolotem

Podróż samolotem bywa męcząca nawet na krótkich trasach. Dlatego przed lotem warto zadbać o dobry sen. Lot może być obciążający dla naszego organizmu. Nawet gdy zaplanujemy drzemkę w samolocie, nie przyniesie ona nam takiego odpoczynku jak spokojny sen w domu, a w efekcie będziemy jeszcze bardziej zmęczeni.

Dbanie o dobre nawodnienie to podstawa, nie tylko w czasie lotu. W tym celu warto mieć przy sobie butelkę wody i unikać spożywania kawy i napojów alkoholowych, które odwadniają organizm. W czasie lotu oprócz wody można też pić zieloną herbatę lub napar z rumianku, ponieważ mają one dobroczynny wpływ na nasz organizm i pomogą się odprężyć.

W samolocie lecącym z Eindhoven do Gdańska przydatne będą wszelkiego rodzaju przedmioty poprawiające komfort, takie jak poduszka, zatyczki do uszu czy opaska na oczy. Ważne jest, aby w trakcie lotu czymś się zająć, szczególnie jeśli podniebne podróże wywołują w nas lęk. Najlepiej wybrać takie czynności, które nie wymagają intensywnego skupienia. Dobrze sprawdzi się słuchanie muzyki, czytanie gazety lub oglądanie filmu. Przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych przyda bezprzewodowa ładowarka, która podtrzyma ich działanie w czasie lotu.

Na pokładzie samolotu zazwyczaj jest chłodno, dlatego lepiej jest ubrać się w ciepły i wygodny strój. Jeśli po wyjściu z maszyny musimy dobrze wyglądać (np. lecimy w celu biznesowym) możemy na czas lotu zostać w zwykłym stroju, a przed lądowaniem przebrać się w strój oficjalny.

Miejsce na pokładzie samolotu lecącego z Eindhoven do Gdańska

Na poziom komfortu w trakcie podróży wpływa również wybrane przez nas miejsce w samolocie. Jest kilka stref, które warto omijać przy rezerwacji siedzenia. Najmniej wygodne jest środkowe miejsce każdym w rzędzie, ponieważ zapewnia ono najmniej miejsca. Dobrze jest również zrezygnować z miejsc na samym końcu i samym początku samolotu. W tej okolicy znajdują się toalety, co wiąże się z tym, że co jakiś czas ktoś będzie obok nas przychodził. W ostatnim rzędzie z kolei nie ma możliwości opuszczenia siedzenia, a wszelkie turbulencje i powiewy wiatru są mocniej odczuwalne. Choć w przedniej części samolotu widoki z okna nie są przysłaniane przez skrzydło, to właśnie tutaj siadają osoby z małymi dziećmi.

Optymalne miejsce znajduje się mniej więcej w połowie samolotu, w pobliżu wyjść ewakuacyjnych. Ze względów bezpieczeństwa pasażerowie mają tam więcej miejsca na nogi. Co więcej, w środkowej części nie odczuwa się turbulencji tak bardzo jak w innych częściach samolotu. Właśnie dlatego warto wybrać to miejsce przy rezerwacji biletu na lot z Eindhoven do Gdańska.

Lotnisko w Gdańsku

Port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest jednym z najważniejszych portów międzynarodowych w Polsce. Lotnisko to znajduje się we wsi Rębiechowo, w bliskim sąsiedztwie Gdyni, Gdańska i Sopotu. Znajduje się tutaj jeden terminal, więc nie powinno być problemu z odnalezieniem się na lotnisku po zakończonym locie z Eindhoven. Gdański port lotniczy oferuje rozmaite usługi dla swoich pasażerów, m.in. dostęp do lokali gastronomicznych, kawiarni, sklepów z pamiątkami, poczty, kantoru wymiany walut, punktu informacyjnego oraz sklepów z odzieżą i biżuterią. Oprócz tego na lotnisku znajduje się strefa Executive Lounge, gdzie pasażerowie mogą w komfortowym salonie i kameralnej atmosferze poczekać na swój samolot. Dla pasażerów niektórych linii usługa ta jest zawarta w cenie biletu lotniczego.

Do dyspozycji pasażerów pozostaje obszerny parking dla samochodów osobowych, na którym można wykupić postój wielodobowy tylko na kilka godzin. Dodatkowym atutem jest możliwość wynajmu samochodu. Na lotnisku znajduje się kilka agencji, z których usług można skorzystać. Przed wejściem na lotnisko znajduje się także postój taksówek. Do Trójmiasta równie dobrze można dojechać autobusem lub kolejką. Oprócz tego istnieje możliwość wcześniejszego zamówienia transferu za pośrednictwem prywatnego przewoźnika.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Eindhoven do Gdańska znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Eindhoven do Gdańska, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Eindhoven do Gdańska mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Eindhoven do Gdańska?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Eindhoven do Gdańska obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Eindhoven Gdańsk

Popularne linie latające na trasie Eindhoven - Gdańsk

Gdyby nie tanie linie lotnicze, podróże międzynarodowe nie byłyby tak łatwo dostępne. Nie można byłoby od razu zdecydować się na lot Eindhoven-Gdańsk, gdyby ceny lotów nie były tak niskie i trzeba było organizować przejazd samochodem bądź autokarem. Samoloty zapewniają wiele udogodnień, których na próżno szukać gdzie indziej. Cena już dawno nie jest przeszkodą. Bilety lotnicze Eindhoven-Gdańsk to koszt zaledwie ok. 150 zł, a cena wciąż może się zmniejszyć w zależności od wybranego terminu podróży. Lecąc do wybranego miasta nie musimy się przejmować, że w drodze powrotnej zabraknie nam miejsca na pamiątki i zakupy. Na pokład samolotu możemy zabrać ze sobą cały wyjazdowy dobytek, pod warunkiem, że nie zawiera on przedmiotów niebezpiecznych. Jak widać, tanie loty Eindhoven-Gdańsk to dobry pomysł dla tych, którzy lubią podróże i ciekawie spędzony czas, a to wszystko w niskiej cenie.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Gdańsku

Znajdź nocleg w Gdańsku