Menu

Wyloty Esmeraldas - Loty z Esmeraldas

Esmeraldas

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Zielone Esmeraldas

  Miasto nazywane jest zieloną prowincją. Zawdzięcza to bujnej roślinności. Legenda mówi jednak, że pierwotnie nazwa wzięła się od szmaragdów, z których słynęła okolica. Do dzisiaj nie został po nich żaden ślad.

 • Aguardiente con coco

  Koniecznie spróbuj lokalnego drinka - delikatnie nawierconego kokosa, do którego wlewa się alkohol, zatyka otwór korkiem i odstawia na miesiąc. Drink podawany jest w szkle lub w kokosie, ze słomką.

 • Dwie pory roku

  Esmeraldas znajduje się w w strefie klimatycznej, w której występują dwie pory roku - sucha, od czerwca do listopada, gdy wilgotność powietrza to ok. 40% oraz wilgotna, gdy powietrze ma niemal 100% wilgotności.

Co warto zobaczyć w Esmeraldas?

Portowe miasto na północnym zachodzie Ekwadoru tętni życiem, od kiedy założono tu pierwszą osadę w 1526 roku. Miasto słynące ze wspaniałych plaż oraz bogactwa zabytków z epoki hiszpańskiego panowania. Życie miasta od początku skupiało się na porcie, który do dziś pozostaje najważniejszym ośrodkiem handlowym w Esmeraldas.

Idealne miasto do plażowania i wypoczynku przez cały rok - przyjemny nadmorski klimat i piaszczyste plaże powodują, że chce się tu spędzać leniwie całe dnie. Masz ochotę na odrobinę adrenaliny? Na tutejszych plażach ogromna popularnością cieszą się kajaki oceaniczne. Podróż nimi wzdłuż brzegu dostarcza mnóstwa emocji.

Gdy zmęczą Cię promienie słoneczne, ukojenie znajdziesz w rezerwatach przyrody, które rozciągają się wzdłuż linii brzegowej, często tuż przy plaży. Odwiedź Manglares Mataje - Cayapas, rezerwat, w którym żyje mnóstwo dzikich zwierząt. To miejsce szczególnie doceniają obserwatorzy ptaków.

Najbardziej charakterystyczna pamiątka, jaką możesz przywieźć z Esmeraldas, to kapelusz Panama, wytwarzany z liści specyficznej odmiany palmy, która rośnie w tym rejonie. Kapelusz przyda Ci się już pierwszego dnia jako ochrona przed słońcem. Najlepiej wybierz się po niego na targ w pobliżu portu.

Lokalna kuchnia, z powodu świetnych warunków do połowów, od wieków zdominowana jest przez ryby i owoce morza, szczególnie kraby i krewetki. Potrawą, której koniecznie musisz skosztować, jest encocado de pescado - ryba przyprawiana mlekiem kokosowym. Aby dobrze poznać lokalne smaki, poproś również o tapao, czyli danie, w którym znajdują się pszenica, ryby oraz banany. Z owoców morza zamów arroz con menestra, camarón y patacones - ryż z soczewicą, krewetkami oraz smażonym zielonym bananem. Najlepszą tradycyjną kuchnię poznasz w Cafeteria restaurant Bolivar, znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Olmedo i Quito.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Esmeraldas znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Esmeraldas mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Esmeraldas mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Esmeraldas?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Esmeraldas obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Esmeraldas

Popularne linie latające z Esmeraldas