Menu

Ryanair loty z Frankfurtu do Kefalinii

Pokaż filtry

Kefalinia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Nietypowy koncert

  A właściwie sama sala koncertowa, ukryta w jaskini Drogarati, ma doskonałą akustykę. Dzięki temu często wykorzystywana jest do organizowania koncertów.

 • Piesza wędrówka

  Jeśli lubisz chodzić, to coś dla ciebie. W biurze informacji turystycznej zapytaj o najbliższy szlak. Na wyspie jest ich w sumie 7, prowadzą przez najpiękniejsze zakątki Kefalonii.

 • Muzeum Archeologiczne

  Najciekawsze tego typu miejsce znajduje się w Argostoli. Zbiory obejmują artefakty kultury mykeńskiej, głównie znalezione na lokalnych cmentarzach.

Co warto zobaczyć w Kefalonii?

Kefalonia, największa wyspa archipelagu Wysp Jońskich, leży w Zatoce Patraskiej. Pierwsi ludzie osiedlili się tu blisko 5 tys. lat temu. Najciekawszym znalezionym obiektem na wyspie jest grobowiec z ok. 1300 roku p.n.e., w którym chowano królów i wysokich rangą urzędników państwowych.

Serce wyspy bije w Argostoli, stolicy położonej w malowniczej zatoce. Przespaceruj się po gwarnym porcie i wyobraź sobie, jak dawniej wyglądało tu życie. Jest tu kilka wartych uwagi muzeów. Turyści chętnie wybierają Argostoli ze względu na bliskość doskonałych, piaszczystych plaż – Makris Gialos oraz Platis Gialos.

Będąc na Kefalonii koniecznie musisz wybrać się na jedną wycieczkę – to wyprawa łodzią do jaskini Melisani. Dawne miejsce kultu przez wieku nie było odwiedzane przez człowieka. Dopiero trzęsienie ziemi w latach 50. XX wieku spowodowało osunięcie się skał, które ukazało niesamowitą jaskinię. Widok jest po prostu bajeczny – snop światła wchodzący do jaskini przez dziurę w sklepieniu wpada wprost do słonego jeziora, które przybiera seledynowy kolor.

To samo trzęsienie ziemi uszkodziło wiele budynków na wyspie. Jest jednak jedna wioska, która przetrwała w niemal nienaruszonym stanie. Wybierz się do Fiscardo, portowej wioski znajdującej się na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Zobaczysz tu weneckie kamienice z XVII wieku, zjesz doskonały obiad w którejś z maleńkich restauracji w ciasnych uliczkach, a wieczór spędzisz w którymś z gwarnych barów.

Kefalonia to nie tylko urokliwa grecka wyspa z pysznym jedzeniem, zabytkami i muzeami. Jeśli brakuje ci adrenaliny albo chociaż trochę ruchu, doskonale trafiłeś. Fani nurkowania najlepsze warunki do uprawiania tego sportu znajdą w Agia Efimia oraz Fiscardo. Jeśli wolisz kitesurfing czy windsurfing, wybierz którąś z plaż na wschodnim wybrzeżu. A może masz ochotę na pływanie kajakiem po morzu? W portowych miastach bez problemu znajdziesz biura organizujące takie wyprawy.

Przydatne informacje o lotniskach

Frankfurt Kefalinia