Menu

Ryanair loty z Puerto del Rosario do Dublina

Pokaż filtry

Dublin

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: irlandzki, angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Czego unikać

  W nocy lepiej unikać dzielnicy Temple Bar, kiedy miejsce to staje się drugim domem dla podchmielonych mieszkańców i turystów. Nieco przereklamowana jest również parada z okazji dnia św. Patryka - widok pozostawiany przez nietrzeźwych imprezowiczów może przyprawić o mdłości!

 • Czego nie mówić

  Pod żadnym pozorem nie wolno mówić Irlandczykom, że są Brytyjczykami. Takie wyznanie naprawdę może rozpętać wojnę!

 • Czego nie możesz przegapić

  Jeśli chcesz uciec od wielkomiejskiego zgiełku, udaj się do hrabstwa Clare i zobacz niesamowite klify Moheru. Istnieje możliwość uczestnictwa w wycieczce autobusowej z przewodnikiem, dzięki czemu można dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca!

Co warto zobaczyć w Dublinie?

Stolica Irlandii jest bez wątpienia miastem zabawy i dekadencji. Jeśli szukasz żywego miejsca, gdzie alkohol i imprezy trafiają się regularnie, na pewno musisz zwiedzić Dublin! Ruchliwy styl życia miasta  nie jest niespodzianką, biorąc pod uwagę że Dublin ma najmłodszą populację w Europie - ponad połowa jego mieszkańców ma poniżej 25 lat. Z tego samego powodu jedną z głównych atrakcji miasta jest muzeum browarnictwa Guinness Storehouse. Siedmiopiętrowy budynek pochodzący z 1759 roku zlokalizowany jest na terenie browaru St. James’s Gate Brewery swoim kształtem przypomina pintę piwa. Ciekawostka: każdego dnia jest tu produkowane ponad 10 milionów pint piwa! Goście Guiness Storehouse otrzymują pól kwarty piwa i możliwość cieszenia się niesamowitymi widokami!

Inne miejsca, które warto zobaczyć to: Trinity College, który skrywa „Księgę z Kells”, irlandzki skarb narodowy - święty manuskrypt napisany przez celtyckich mnichów około 800 roku naszej ery, znajdujące się w centrum miasta ZOO, Galeria Narodowa, gdzie znajduje się ponad 2500 obrazów oraz ponad 10000 innych eksponatów (w tym dzieła Picassa, Moneta i Van Gogha) oraz Narodowe Centrum Wodne - jeden z najciekawszych europejskich parków wodnych z ogromem atrakcji.

Przydatne informacje o lotniskach

Puerto del Rosario Dublin

Popularne linie latające na trasie Puerto del Rosario - Dublin