Menu

Tanie loty z Gdańska do Aarhus

Pokaż filtry

Aarhus

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: duński
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona duńska (DKK)

 • Fenomenalny festiwal

  Na przełomie sierpnia i września w Aarhus odbywa się jeden z największych festiwali w Skandynawii. Co roku zmienia się temat przewodni, a zawsze jest to czas pokazów wszelkich rodzajów sztuki.

 • Cofający się czas?

  W Aarhus panuje specyficzny zwyczaj używania zegarów, które chodzą wstecz - zamiast w prawo, wskazówki przesuwają się w lewo. Zatem zanim pochopnie ocenisz, którą mamy godzinę – zwróć uwagę na kierunek!

 • Królewskie ogrody

  Marselisborg jest letnią rezydencją duńskiej rodziny królewskiej, w czasie wakacji przebywa tu królowa Małgorzata II. W czasie jej nieobecności natomiast ogrody zostają udostępnione zwiedzającym.

Co warto zobaczyć w Aarhus?

Aarhus, drugie pod względem wielkości miasto w Danii, położone na Półwyspie Jutlandzkim. Co ciekawe, jego nazwa zapisywana jest w ten sposób dopiero od 1 stycznia 2011 roku, wcześniej jej poprawna forma brzmiała Århus. W 2017 roku został wybrany Europejską Stolicą Kultury, przedstawiając siebie jako połączenie młodzieńczej energii i podmuchu historii i zachęcając do odwiedzin.

Aarhus jest jednym z najstarszych miejsc w Danii, jego historia sięga ósmego wieku, dzięki czemu jego zabudowania, piękne, kolorowe i niewysokie, pozwalają na powrót do dawnych czasów.  Znajduje się na wybrzeżu, zapewniając cudowny, relaksujący, nadmorski klimat.

Jeśli chcesz jeszcze lepiej poznać dzieje Aarhus, koniecznie wybierz się do skansenu miejskiego, będącego jedną z najlepszych atrakcji nie tylko tego miasta, ale również całej Danii. Den Gamle By sprawi, że poczujesz się, jakbyś przeniósł się w czasie, w zależności od dzielnicy, do dziewiętnastego wieku lub do lat dwudziestych i siedemdziesiątych zeszłego stulecia. Architektura, stukot powozów i zapach potraw z tamtych okresów robią fantastyczne wrażenie. Dzieci do osiemnastego roku życia mają tutaj wstęp wolny, cena biletów dla dorosłych waha się natomiast w zależności od dnia tygodnia i pory roku.

W mieście mieszkają tysiące studentów, sprawiając, że tętni życiem, niezależnie od dnia tygodnia. Znajdziesz tu bardzo wiele parków i innych terenów zielonych, szczególnie piękny jest Ogród Botaniczny przy Peter Holms Vej. Dodatkowego uroku Aarhus przysparzają widoczne wszędzie rowery. Mieszkańcy, jak przystało na Skandynawów, bardzo cenią sobie ten środek transportu, polecamy go również Tobie, jest bowiem idealny do zwiedzania tego niewielkiego miasta.

Gdzie natomiast warto zajrzeć, aby coś zjeść? Jednymi z najbardziej popularnych restauracji, specjalizujących się w kuchni śródziemnomorskiej i owocach morza, są Sevags Graekeren przy Skaering Strandvej 3 i Mefisto przy Volden 28. Pyszną pizzę zjesz w Cafe Piccolina przy Skolegyde 8 a jeśli jesteś miłośnikiem steków, koniecznie zanotuj sobie adres Aaboulevarden 23, gdzie znajdziesz restaurację KoD.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Gdańska do Aarhus w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Aarhus, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Aarhus mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gdańska do Aarhus?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gdańska do Aarhus obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Aarhus

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Aarhus

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Aarhus

Znajdź nocleg w Aarhus