Menu

Czarter loty z Gdańska do Burgas

Pokaż filtry

Burgas

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: bułgarski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lew (BGN)

 • Park Morski

  Usytuowany tuż przy plaży Park Morski jest jednym z centralnych punktów miasta. To jedno z najprzyjemniejszych i najciekawszych miejsc w mieście z piękną roślinnością, galerią rzeźb i wieloma różnorodnymi atrakcjami.

 • Spirit of Burgas

  Spirit of Burgas jest corocznym festiwalem muzycznym, który w ostatnich latach zyskał europejską renomę. Jego scena gościła takich artystów jak: Moby, Leftfield, Prodigy, Juan Alvarez, Armin Van Buuren, Mark Knight, Fedde le Grand i wielu innych.

 • Kultura

  Burgas to także liczne muzea – historyczne, archeologiczne, etnograficzne i przyrodnicze, a także teatry, domy kultury, opera i galerie sztuki.

Co warto zobaczyć w Burgas?

Burgas jest czwartym pod względem wielkości miastem Bułgarii oraz głównym ośrodkiem gospodarczym, transportowym i edukacyjnym południowo-wschodniej części kraju. Położone na wybrzeżu Morza Czarnego jest największym portem morskim i drugim co do wielkości portem lotniczym w kraju. Dla większości turystów Burgas jest pośrednim przystankiem do słynnych kurortów Morza Czarnego, takich jak Pomorie, Nessebar, Słoneczny Brzeg, Święty Włas i Obzor na północy oraz Sozopol, Duni, Primorsko, Kiten, Łozenec, Achtopol i Sinemorec na południu.

Burgas to interesujące miasto. Piękne, pełne energii, z długim śródmiejskim deptakiem, wspaniałym Parkiem Morskim, bogatą historią i ciekawymi muzeami. Pełne historycznych obiektów posiada aż 260 budynków, które znajdują się na liście zabytków. Większość z nich znajduje się w bezpośredniej okolicy centralnego deptaku – ulicy Aleksandrowskiej. W mieście łatwo można znaleźć niedrogie hotele oraz jedne z najlepszych w tym regionie restauracji. W ostatnich latach zostało rozsławione za sprawą festiwalu muzycznego Spirit of Burgas, choć odbywa się tu wiele innych festiwali, takich jak Burgas Blues, Jazz Fest, czy Bourgas and the Sea.

Burgas to także świetne miejsce dla miłośników przyrody – w okolicy znajdują się chronione tereny i jeziora, będące lęgowiskiem wielu gatunków ptaków.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Burgas

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Burgas