Menu

LOT loty z Gdańska do Nowego Jorku (NY)

Pokaż filtry

Nowy Jork (NY)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Doświadczenie wielokulturowości

  Nowy Jork jest prawdopodobnie najbardziej eklektycznym miastem świata. Odkryj Koreatown i zasmakuj w zupie ogonowej lub smażonym kurczaku w Gahm Mi Oak. Następnie pójdź na 5th Avenue i poczuj powiew luksusu!

 • Miasto, które nigdy nie śpi

  Nowojorskie życie nocne stało się sztuką - na pewno nie będziesz się tu nudzić, zwłaszcza, że nowe kluby powstają jak grzyby po deszczu. Polecamy olbrzymi (ponad 2700 m2!) czteropiętrowy Pacha Club położony nad rzeką Hudson!

Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

Żeby opisać wszystkie godne polecenia atrakcje w Nowym Jorku musielibyśmy prawdopodobnie zapisać kilka tysięcy stron, a ich zwiedzenie zabrałoby pewnie kilka miesięcy! Wielkie Jabłko to ikona amerykańskiej kultury, co chwila uwieczniana na filmach i odwiedzana przez miliony turystów z całego świata. Times Square, Empire State Building, Most Brookliński, Statua Wolności, Grand Central Station, Central Park to tylko niektóre z symboli miasta. Co jeszcze możemy polecić?

1. The Met, czyli Metropolitam Museum of Art, gdzie można podziwiać dorobek kulturalny ostatnich… 5000 lat! The Met posiada w swych zbiorach miliony dzieł sztuki, a na jego zwiedzanie najlepiej zarezerwować sobie cały dzień. Opłata za wstęp, mało kto o tym wie, zależy od odwiedzającego, choć sugerowana cena biletu wynosi 25 dolarów. Najlepiej muzeum zwiedzać w piątki i soboty, gdy jest czynne do godziny 21. Latem warto wybrać się do Roof Garden Cafe i Baru Martini (można tam dojechać windą z sekcji European Sculpture), zamówić pyszny koktajl i podziwiać z góry Central Park!

2. Prom na Staten Island – w trakcie rejsu można nacieszyć oczy niesamowitym widokiem miasta od strony morza!

3. High Line - od Meatpacking do West Side Yard ciągnie się park ulokowany na estakadzie nieczynnej linii kolejowej nad ulicami miasta!

4. Muzeum Guggenheima - nawet jeśli nie zdecydujesz się na oglądanie kolekcji zgromadzonej w muzeum, warto obejrzeć gmach – klejnot modernistycznej architektury.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Nowy Jork (NY)

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Nowy Jork (NY)