Menu

Ryanair loty z Glasgow do Ibizy

Pokaż filtry

Ibiza

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Hippisi byli pierwsi

  Do drugiej połowy XX wieku wyspa była dziewicza. Zmieniło się to za sprawą artystów i hippisów, którzy tłumnie zjeżdżali na Ibizę w latach 60. i 70. W Es Cana do dzisiaj w środy odbywa się Hippi Market.

 • Sa Caleta

  W VII wieku p.n.e. Ibizę zamieszkiwali Fenicjanie, którzy zatrzymywali się tu podczas morskich wypraw handlowych na Zachód. Dzisiaj znajduje się tu stanowisko archeologiczne.

 • Wyspa końca świata

  Kilkaset metrów na południowy zachód od brzegu znajduje się Es Vedrà, maleńka wysepka, która, zdaniem Nostradamusa, jako jedyna przetrwa koniec świata. Żyją tam tylko dzikie kozy.

Co warto zobaczyć w Ibizie?

Wyspa o dwóch obliczach - w sezonie imprezowa stolica Europy, tętniąca życiem i muzyką, od października oaza spokoju z piaszczystymi plażami, pięknymi krajobrazami i doskonałymi owocami. Na Ibizie każdy znajdzie coś dla siebie.

Taniec to dla Ciebie za mało ruchu? Idź na wyprawę do którejś z jaskiń, np. przy Sant Miguel - Cova de Can Marca. Niech nie zdziwią Cię czerwone punkty na ścianach - malowali je przemytnicy, by oznaczyć sobie drogę do wyjścia.

Ibiza to zabawa i doskonałe plaże. Te drugie są bardzo malowniczo położone, zazwyczaj w urokliwych zatoczkach, dając poczucie prywatności. Przez cały sezon temperatura wody jest wysoka, a słońce dopisuje. Opalanie może znudzić się każdemu, dlatego w pobliżu plaż znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz szkoły nurkowania.

Jeśli jesteś tu w sezonie, ale chcesz choć na chwilę odpocząć od zgiełku, wybierz się do rezerwatu przyrody w pobliżu Las Salinas de Sa Talaia. Na podmokłych terenach San Salines żyje blisko 200 gatunków ptaków. Brodzą w płytkich, nadmorskich zbiornikach wodnych, oddzielonych od siebie groblami i kanałami. Wydobywa się tu sól morską. To nie jedyne tak ciekawe pod względem przyrody miejsce na wyspie. Od 1999 roku wyspa, dzięki ogromnej bioróżnorodności, wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdzie imprezować na Ibizie? Od maja do września Ibiza to jedna wielka dyskoteka, a to za sprawą didżejów. Muzyka elektroniczna dosłownie wylewa się z lokali i porywa do zabawy tłum na ulicach. Najpopularniejsze dyskoteki znajdują się w okolicy starego miasta, przy porcie, oraz po przeciwnej stronie wyspy, zaledwie 18 km dalej, w San Antoni de Portmany. Po sezonie większość dyskotek jest zamknięta, czynna jest Pacha w pobliżu portu.

Koniecznie zajrzyj jednak do najbardziej kultowego klubu na wyspie - Cafe del Mar otwarto w San Antonio w 1978 roku. Co wieczór odbywa się tu ten sam, niezwykły spektakl - zachód słońca. Wtedy klub wypełnia się po brzegi, a z głośników sączy się chilloutowa muzyka.

Przydatne informacje o lotniskach

Glasgow Ibiza