Menu

Wyloty Ilheus - Loty z Ilheus

Ilheus

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Krótki lot

  Mamy dobrą informację dla tych, którzy martwią się tym, że lotnisko w Ilhéus obsługuje tylko loty wewnątrzkrajowe. Lot do najbliższego lotniska obsługującego loty międzynarodowe - Salwadoru - trwa tylko 50 minut.

 • Czerwony, żółty i zielony

  Kolory tworzące flagę Ilhéusu - czerwony, żółty i zielony - są także barwami widniejącymi na fladze Portugalii, której obywatele w XVI wieku przybyli na tereny dzisiejszego miasta.

 • Princesinha do Sul - Terra do Chocolate

  Miasto przez jego mieszkańców nazywane jest Księżniczką Południa i Czekoladową Ziemią. Ilhéus był bowiem pierwszym producentem tego ziarna, a do dziś stanowi jeden z najważniejszych ośrodków jego eksportu.

Co ciekawego zobaczyć w Ilhéus?

Ilhéus znajduje się w stanie Bahia, na wschodnim wybrzeżu Brazylii, nad Oceanem Atlantyckim. Jest jednym z ważniejszych centrów turystyki w tej części kraju oraz jednym z ważniejszych eksporterów ziaren kakao. Do miasta najłatwiej dostać się drogą powietrzną.

Gospodarka miasta niemal w całości opiera się na zyskach z turystyki, a wynika to z licznych plaż rozlokowanych w okolicy miasta, a także z zabudowy miasta i jego dziedzictwa kulturowego, związanego z jego portugalską historią. Plaże są wszystkim tym, co wyobrażasz sobie, myśląc o rajskiej plaży - palmy kokosowe, czysty piasek i spokojna woda. Wśród nich wymienić można plażę Do Norte, São Miguel (da Barra) czy Dos Milionário.

Najbliższe lotnisko - Aeroporto de Ilhéus - znajduje się o 3 kilometry od centrum i obsługuje połączenia do dużych, brazylijskich miast. Natomiast najbliższe lotnisko, obsługujące loty międzynarodowe, to Aeroporto Internacional de Salvador, z którego codziennie można się także dostać do Ilhéus. Alternatywnym sposobem podróży między tymi miastami jest wycieczka promem, w Ilhéus znajduje się jeden z najważniejszych portów w Bahia - Porto de Malhado.

Będąc w mieście wybierz się na lokalną farmę kakao. Dowiesz się w niej wszystkiego o uprawie tego ziarna i wytwarzaniu z niego czekolady. Przejdź się także na promenadę Calçadão Jorge Amado, gdzie możesz zrobić zakupy, a także na najważniejszą ulicę w mieście, zlokalizowaną przy katedrze - Avenida Soares Lopes. Nie lada gratką dla wielbicieli twórczości pisarza Jorge Amado może natomiast okazać się możliwość zwiedzenia jego domu.

Po odwiedzeniu najciekawszych miejsc, z pewnością zechcesz wybrać się na obiad do restauracji. Wśród nich podróżni polecają na przykład Bataclan przy Avenida Dois de Julho 77 lub Cabana da Empada przy Rodovia Ilheus-Itacare (na jej 28. kilometrze), gdzie skosztujesz lokalnej kuchni. Masz ochotę na lody? Wybierz się do Sorveteria Ponto Chic przy Praca Dom Eduardo.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Ilheus znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Ilheus mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Ilheus mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Ilheus?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Ilheus obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Ilheus

Popularne linie latające z Ilheus