Menu

Lufthansa loty z Krakowa do Faro

Pokaż filtry

Faro

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Dla miłośników zakupów

  Jeśli nie wyobrażasz sobie podróży bez zrobienia zakupów, z pewnością zainteresuje Cię informacja, gdzie szczególnie warto się wybrać. Obszar ten to trzy ulice – Vasco da Gama, San Antonio, Ivenes.

 • Znaczenie nazwy miasta

  Założyciele Faro, miasta nadmorskiego, znakomicie zdawali sobie sprawę jak ważne dla niego było istnienie latarni morskiej, dlatego też, nadając mu nazwę, zdecydowali się na „latarnię”.

 • Najświeższe owoce morza

  Będąc tu, koniecznie wypróbuj tutejszych owoców morza, szczególnie małż i ostryg… Co ciekawe, mięczaki tego rodzaju, wyławiane w Faro, stanowią aż 90% wszystkich ich połowów w Portugalii!

Co warto zobaczyć w Faro?

Faro zlokalizowane jest w regionie Algarve, w południowej części Portugalii. Zobaczysz tu przepiękne centrum miasta, a także piaszczyste plaże i urokliwe laguny, corocznie przyciągające wielu turystów. Biorąc dodatkowo pod uwagę, że średnia temperatura w ciągu roku nie spada poniżej 16 stopni, chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w popularności miasteczka nie ma niczego dziwnego.

Najpiękniejszą dzielnicą Faro jest Cidade Velha, niemal w całości odgrodzona od pozostałych części miasta murami. Poruszać można się tu tylko na piechotę, a ze względu na trzęsienie ziemi, które nawiedziło miasto w XVIII wieku, architektura jest mocno zróżnicowana. Zobaczysz tu malutkie domki, ogromne dziewiętnastowieczne rezydencje i współczesne wille, a ten eklektyzm sprawia, że to miejsce jest naprawdę wyjątkowe.

Przeważającym kolorem jest biel, pokrywająca większość budynków, są tu ciche, małe uliczki, po których będziesz miał ochotę spacerować godzinami. Jednymi z ciekawszych elementów architektury są dwa budynki – położona w centrum Katedra (wyjątkowa, bo łącząca w sobie style baroku, renesansu i gotyku) oraz prawdziwy klejnot sztuki barokowej – kapliczka Nossa Senhora dos Prazeres, z elementami złota i marmuru.

Gdy zechcesz odpocząć, wybierz się do kawiarni, koniecznie siadając przy stoliku na zewnątrz i obserwując to spokojne, urokliwe miasteczko. Gdzie natomiast udać się, aby coś zjeść? Wyjątkową popularnością cieszy się Tasca do Ricky przy Rua do Forno 21, restauracja specjalizująca się w kuchni portugalskiej. Innym miejscem, z którego także wyjdziesz zadowolony i najedzony, jest Portas de São Pedro przy Rua de Sao Pedro, szczególnie warto zdecydować się w nim na owoce morza.

Chętny na wypoczynek nad wodą? Piękne, piaszczyste plaże znajdziesz około siedmiu kilometrów od centrum, a dotrzesz do nich autobusem lub rowerem, który z łatwością wypożyczysz na miejscu. Jeśli masz ochotę wyruszyć odrobinę dalej – wsiądź na łódkę lub statek, udający się na spokojną, zlokalizowaną na wyspie, Praia da Ilha do Farol.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Faro

Popularne linie latające na trasie Kraków - Faro