Menu

Tanie loty z Krakowa do Marsylii

Pokaż filtry

Marsylia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Skosztuj kasztanów

  Gdy w trakcie zwiedzania Marsylii będziesz mieć ochotę na małą przekąskę, rozejrzyj się za straganem, gdzie prażone są kasztany. Sprzedawane są w papierowych torebkach. Uwaga! Gorące.

 • Le Panier

  Najstarsza dzielnica Marsylii do złudzenia przypomina małe, prowansalskie miasteczko. Wybierz się tu po najlepsze pamiątki - ręcznie robioną biżuterię czy pachnące ziołami sery.

 • Pasiasty kościół

  Wpływając do portu nie sposób nie zauważyć ogromnego kościoła w paski. Katedra la Major powstała w XIX wieku. Elewacja zbudowana jest z florenckiego zielonego kamienia, onyksu oraz białego marmuru.

Co warto zobaczyć w Marsylii?

Portowe miasto założone przez Greków już ok. 600 roku p.n.e., przez wieki urosło do jednego z największych w kraju. Jako brama Francji, Marsylia gościła podróżnych przypływających na statkach z różnych stron świata. Tę wielokulturowość obserwujemy do dzisiaj – zarówno w codziennym życiu, jak i w zawiłej historii miasta.

Przyjaźń z Marsylią zacznij od wizyty w starym porcie, który dzisiaj pełni rolę przystani dla prywatnych jachtów. W pobliskich budynkach znajdują się wszystkie instytucje, jakich ówczesne miasto potrzebowało, by sprawnie funkcjonować. Przespaceruj się dzielnicą portową i spróbuj wczuć się w klimat dawnego, portowego miasta. A gdy się zmęczysz, możesz odpocząć w którejś z nadbrzeżnych knajpek z widokiem na przystań.

Na południe od starego portu, na wzniesieniu, zobaczysz bazylikę Notre Dame de la Garde. I choć od przystani droga mierzy niecałe dwa kilometry, zastanów się, czy na pewno chcesz pokonać ją pieszo. Oprócz odległości będziesz musiał pokonać także 120 metrów przewyższenia. A to w palącym słońcu nie lada wyprawa. Najlepiej podróżuj tak, jak mieszkańcy Marsylii - wypożycz skuter i poczuj wiatr we włosach.

Jaki był najskuteczniejszy sposób na obronę zamku? Zbudowanie go na wyspie. Potencjalnych najeźdźców widać było z daleka. Na takiej właśnie wyspie If powstał zamek, tuż przy wybrzeżu Marsylii. Co w nim niezwykłego? Twierdza z XVI wieku, której zadaniem było chronienie dostępu do portu, szybko stała się więzieniem, ponieważ ucieczka stąd była w zasadzie niemożliwa. Przetrzymywani byli tu hrabia Mirabeau oraz markiz de Sade. Aleksander Dumas umieścił w tym więzieniu także fikcyjnego bohatera - hrabiego Monte Christo.

Gdy zgłodniejesz, w portowej dzielnicy koniecznie skuś się na bouillabaisse, czyli zupę rybną. Jeśli lubisz takie smaki, spróbuj również innej – prowansalskiej zupy rybnej, która przed podaniem jest miksowana. Podaje się ją z bagietką, którą należy porwać na kawałki i wrzucić do talerza.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Marsylii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Marsylii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Marsylii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Marsylii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Marsylii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Marsylia

Popularne linie latające na trasie Kraków - Marsylia

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Marsylii

Znajdź nocleg w Marsylii