Menu

Swiss loty z Krakowa do Nicei

Pokaż filtry

Nicea

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jedzenie

  Koniecznie spróbuj: tourte aux blettes (deser ze szwajcarskiego buraka), socca (naleśnik z mąki ciecierzycy, na oliwie z oliwek, z dodatkiem oregano, soli i pieprzu) oraz pissaladiere (foccacia z anchois, oliwkami i karmelizowanymi cebulkami).

 • Winna kultura

  W okolicznych winnicach Bellet hodowane są dwie odmiany winogron, które nie są dostępne nigdzie indziej na świecie: Braquet i Folle. Jeśli gustujesz w dobrych winach, musisz spróbować Bellet rose!

 • Prawosławna katedra

  Absolutnie imponującą budowlą jest Sobór św. Mikołaja w Nicei. Został zbudowany w 1912 roku przez cara Mikołaja II. Zobaczyć w niej można historyczne i religijne obiekty o wielkiej wartości, które zostały przywiezione przez emigrantów z Rosji w czasach sowieckich.

Co warto zobaczyć w Nicei?

Nicea to świetny punkt wypadowy, jeśli planujesz zwiedzić Lazurowe Wybrzeże. Miasto uznawane jest za serce francuskiej Riwiery, otoczone z jednej strony błękitnymi wodami Zatoki Aniołów, a z drugiej chronione przez pasmo górskie Prealp Nicejskich. Łagodny klimat i typowa śródziemnomorska pogoda, która panuje tu przez cały rok sprawia, że Nicea od razu podbija serca turystów.

Miasto, choć nieduże, pełne jest atrakcji turystycznych. Wśród nich znajdziemy słynną Promenadę Anglików - ciągnący się wzdłuż zatoki deptak znany jest z licznych rosnących tu palm i stylowych ogrodów. Dobrze znane jest przyjazne pieszym Stare Miasto, z barwnymi domami, wśród których ulokowały się liczne bary i restauracje. W pobliżu można zwiedzić górujący nad miastem zamek – do tej dawnej twierdzy można dotrzeć windą! Jest to doskonały punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama miasta i zatoki.

Miłośnicy okolic wolnych od tłumów turystów powinni zajrzeć do dzielnicy Liberation du Port. Małe kawiarnie i restauracje oferują duży wybór lokalnych przysmaków w przystępnych cenach! Od wtorku do soboty czynne są lokalne targi, gdzie kupimy miejscowe owoce, warzywa, dżemy, konfitury i oliwę z oliwek – daj się porwać ich klimatowi i poczuj energię tych stron!

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Nicea

Popularne linie latające na trasie Kraków - Nicea