Menu

Tanie loty z Krakowa do Filadelfii (PA)

Pokaż filtry

Filadelfia (PA)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Idź na wycieczkę

  W Filadelfii działa wiele firm oferujących tematyczne wycieczki piesze po mieście. Do wyboru są m.in. trasa kulinarnym szlakiem, śladami założycieli miasta, zwiedzanie najlepszych murali.

 • Magiczne ogrody

  Pod koniec lat 60. na South Street zamieszkał Isaiah Zagar. Zaczął ozdabiać okoliczne budynki kolorowymi mozaikami ze szkła i ceramiki. Dziś można podziwiać je w Philadelphia’s Magic Gardens.

 • Popatrz w dół

  Najpiękniejsza panorama Filadelfii roztacza się z punktu obserwacyjnego przy 1650 Market St. Z 57. piętra drapacza chmur można spojrzeć w każdą stronę świata.

Co warto zobaczyć w Filadelfii?

Choć na każdym kroku widać europejskie korzenie, miasto tętni życiem wielu kultur. Najłatwiej poznać je na pełnym przysmaków ze wszystkich stron świata targowisku.

Filadelfia to jedno z pierwszych dużych miast w USA założonych przez Europejczyków. Prawa miejskie uzyskało w 1701 roku. Tu, z pomocą Benjamina Franklina, powstał pierwszy szpital na terenie amerykańskich kolonii. Filadelfia była pierwszą stolicą Stanów Zjednoczonych.

Do połowy XIX wieku granice miasta pokrywały się z dzisiejszą dzielnicą Center City. To tu znajdują się najciekawsze budynki. Miejski ratusz w stylu imperialnym ma 167 m wysokości, 20 wind, a zegar na jego wieży ma prawie 8 m średnicy. Nieopodal znajduje się dzwon wolności, który symbolizuje wojny o niepodległość kraju. Jeśli będziesz tu w okresie Bożego Narodzenia, wstąp do pozornie zwykłego centrum handlowego Macy’s. Znajdują się tu ogromne organy, na których grane są niezwykłe koncerty.

Odrobina grozy? To też mają w Filadelfii. Nieco na północ od starego miasta zajrzyj do byłego więzienia stanowego, utworzonego w 1829 roku. Obok zwykłych cel z pryczą i prowizorycznym stolikiem, jest tu również luksusowa cela, w której mieszkał Al Capone, a także zakład więziennego golibrody.

Ogromna fRajdę dzieciakom sprawi wizyta w Please Touch Museum - miejscu, gdzie można prowadzić autobus, samodzielnie zrobić zakupy, budować dom z cegieł, piec chleb czy przenieść się do świata Alicji z Krainy Czarów.

W starej części miasta koniecznie odwiedź Reading Terminal Market, gdzie wiele stanowisk kupców znajduje się w tych samych miejscach, co podczas otwarcia w 1892 roku. Skosztuj kanapki z pieczoną wieprzowiną w DiNic’s, przez Travel Channel ogłoszonej najlepszą w Ameryce. W Dutch Eating Place poproś o pierogi z jabłkami, a z Miller’s Twist weź na wynos precle, które są ręcznie wyrabiane przez Amiszów. Jeśli lubisz sery, koniecznie zajrzyj do Fair Food Farmstand, gdzie sprzedawane są naturalne sery od lokalnych producentów. Szczególnie polecamy niebieski ser z farmy Birchrun.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Krakowa do Filadelfii (PA) znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Filadelfii (PA) mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Filadelfii (PA) mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Filadelfii (PA)?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Filadelfii (PA) obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Filadelfia (PA)

Popularne linie latające na trasie Kraków - Filadelfia (PA)

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Filadelfii (PA)

Znajdź nocleg w Filadelfii (PA)