Menu

Lufthansa loty z Krakowa do Walencji

Pokaż filtry

Walencja

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Muzea

  34 miejskie muzea ukazują bogatą historię, kulturę i architekturę Walencji. Warto doświadczyć XVIII-wiecznego klimatu w Muzeum Ceramiki, rzemieślniczego dziedzictwa w Muzeum Jedwabiu czy potęgi techniki w Muzeum Nauki.

 • Port i plaże

  Strefa przybrzeżna to najbardziej gwarna część miasta, w której zawsze coś się dzieje. Skupia też najważniejsze zabytki miasta, unikalne budynki oraz niezliczone sklepy i restauracje z pięknym widokiem na morze.

 • Na jedwabnym szlaku

  Walencja może poszczycić się posiadaniem jednego z największych targów w Europie, zlokalizowanym w zabytkowej hali Mercado Central. Warto też odwiedzić gotycki budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Co warto zobaczyć w Walencji?

Położona na wybrzeżu Morza Śródziemnego Walencja wita gości pięknymi plażami, przytulnymi hotelami i usługami na wysokim poziomie. Podobnie jak w większości nadmorskich miast Hiszpanii, nie brakuje tu zabytków i obiektów ważnych dla europejskiej kultury.

Miasto zostało założone jako kolonia rzymska w 137 roku p.n.e., a później rządzone było kolejno przez Maurów, Wizygotów i Arabów. Jednym z arcydzieł architektonicznych i zarazem symbolem Walencji jest gotycka katedra zbudowana w 1262 roku, nie można też pominąć słynnej Wieży Zegarowej. Bardzo interesujący jest również Stary Rynek w centrum miasta. Warto też odwiedzić ultranowoczesne planetarium, miejskie kościoły z różnych epok oraz centrum kulturalno - rozrywkowe Ciudad de las Artes y las Ciencias.

Plaże w Walencji z pewnością też przypadną do gustu przyjezdnym. Pełne gorących emocji wakacje można spędzić nad czystą wodą, wygrzewając się na pięknym jasnym piasku. W jednym z licznych barów na plaży w ciągu dnia można ochłodzić się mrożonym koktajlem, a w nocy zaszaleć na świetnej imprezie. Plaża w Walencji jest bowiem centrum życia nocnego miasta – co krok natkniemy się tu na bary i nocne kluby, które każdego wieczora tętnią życiem.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Walencja

Popularne linie latające na trasie Kraków - Walencja