Menu

Lufthansa loty z Krakowa do Toronto

Pokaż filtry

Toronto

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski, francuski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar kanadyjski (CAD)

 • Dni i noce w Niagara Falls

  Położony przeszło 100 kilometrów od Toronto wodospad Niagara prezentuje się niesamowicie zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy można dodatkowo podziwiać wspaniałą iluminację. Latem, w każdą środę, piątek i niedzielę nad wodospadem ma miejsce pokaz fajerwerków, nic więc dziwnego, że to jedno z najpopularniejszych miejsc oświadczyn!

 • Niesamowite ogrody

  Koniecznie odwiedź Ogród Botaniczny, poświęcony muzyce klasycznej Ogród Muzyczny (latem odbywają się tu koncerty) i Alan Gardens Conservatory, w którym rośliny uprawiane są pod szklaną kopułą.

 • Nie przegap!

  BAPS Shri Swaminarayan Mandir. Jej nazwę trudno wymówić, ale widok zapamiętacie na zawsze! Ta hinduska świątynia zbudowana jest niemal wyłącznie z marmuru, co nadaje jej nierealnego i magicznego klimatu!

Co warto zobaczyć w Toronto?

Pierwsze skojarzenie? CN Tower! Słynna wieża telewizyjna to prawdziwy symbol Toronto. Rozłożysta metropolia pełna jest wspaniałych miejsc wypoczynku, placów zabaw, restauracji i kawiarni, galerii i sklepów z rzemiosłem. Oto kilka polecanych miejsc, których nie można ominąć podczas wizyty w mieście:

1. Ripley's Aquarium – akwarium znajdujące się w samym centrum miasta urzeka niesamowitymi okazami morskich zwierząt i roślin. To idealne miejsce dla całych rodzin! Posiadacze karnetu Toronto CityPASS mogą uzyskać zniżkę na bilety wstępu.

2. Ontario Science Centre – interaktywne centrum nauki, które świetnie popularyzuje wiedzę zarówno wśród młodszych, jak i starszych odwiedzających.

3. Hockey Hall of Fame – jak przystało na ojczyznę hokeja, odwiedzenie galerii sław tego sportu jest obowiązkowym punktem wizyty w Toronto!

4. Casa Loma – budowę stojącego nad szczytem wzgórza zamku ukończono w 1914 roku. Rozłożysta rezydencja uważana była wówczas za największą na świecie. Obecnie organizowanych jest tu ponad 250 imprez rocznie. Uwaga, ten efektowny obiekt (wspaniała nocna iluminacja!) można zwiedzać jedynie z audioprzewodnikiem!

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Toronto

Popularne linie latające na trasie Kraków - Toronto