Menu

Kraków Iran - Tanie loty

Pokaż filtry

Iran

 • Teheran
 • Tebriz
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: perski
  Strefa czasowa: UTC+4.5 (lato), UTC+3.5 (zima)
  Waluta: Rial irański (IRR)

 • Ubierz się

  Turystów w Teheranie obowiązują podobne zasady, jak mieszkańców. Kobiety muszą mieć zakryte całe ciało oraz włosy. Mężczyzn obowiązują długie spodnie. Sandały są dopuszczalne.

 • Komunikacja miejska

  Nie pomyl się – tukobiety nie podróżują z mężczyznami. Dwa pierwsze wagony w metrze zarezerwowano tylko dla kobiet. W autobusach są osobne wejścia.

 • Ulica Walisar

  Najlepszym punktem orientacyjnym w mieście jest ulica Walisar, która rozpoczyna się w centrum i biegnie aż 80 km na północ. Wzdłuż niej wybudowano wiele ważnych placów.

Co warto zobaczyć w Teheranie?

Stolica Iranu, dawna stolica Persji zachwyca architekturą i bogatymi zdobieniami dosłownie wszystkiego. To tu znajduje się największy na świecie różowy diament, któremu towarzyszy mnóstwo złotej, wysadzanej szlachetnymi  kamieniami biżuterii. Miasto, w którym obowiązkowo trzeba skosztować kebaba i nietypowych lodów.

Nie będziesz mógł powiedzieć, że byłeś w Teheranie, dopóki nie wejdziesz do Muzeum Klejnotów Koronnych, znajdującego się w podziemiach Banku Centralnego. Nawet, jeśli biżuteria nie robi na tobie zazwyczaj wrażenia, zapewniamy, że będziesz zdumiony. Pośród innych pięknych obiektów jeden dosłownie zapiera dech w piersiach – to największy na świecie różowy diament, ważący 36 g.

W Teheranie, podobnie jak w innych miastach w tej części świata, najważniejszym miejscem jest bazar. Tutejsze główne targowisko, w pobliżu Pałacu Golestan, to gigantyczny plac, na którym, jeden obok drugiego, znajduje się kilkanaście tysięcy sklepów i sklepików, w których znajdziesz dosłownie wszystko. Nie próbuj zapamiętać drogi powrotnej, lepiej zgub się w gąszczu sprzedawców i kupujących i chłoń atmosferę tego niezwykłego miejsca.

Co warto zjeść w Teheranie? Przede wszystkie tradycyjne irańskie danie – kebab. Dostaniesz go niemal na każdym rogu – możesz wziąć go na wynos i zwiedzać dalej miasto. A na deser polecamy wyjątkowo orientalne lody – z szafranem.

Jeśli zastanawiasz się nad pamiątką lub prezentem dla bliskich z podróży do Teheranu, strzałem w dziesiątkę będzie dywan, choćby najmniejszy. Teren dawnej Persji słynie z ręcznie tkanych dywanów o niesamowitych wzorach i przyjemnej miękkości. Jeśli przerasta cię wybieranie dywanu spośród tysięcy wzorów, być może łatwiej będzie z ceramiką – ta wytwarzana w Teheranie jest niezwykle piękna. Rozglądaj się za małymi sklepikami z warsztatem na zapleczu. Tam znajdziesz prawdziwe dzieła sztuki. Szukasz smakowitej pamiątki? Na bazarze kup świeże pistacje.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Iranu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Iranu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Iranu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Iranu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Iranu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Krakowie

Popularne linie latające na trasie Kraków - Iran