Menu

Wyloty Kristiansand - Loty z Kristiansand

Kristiansand

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Kanon Museet

  Nieco na południe od Kvadraturen, centrum miasta, znajduje się nietypowy obiekt – druga największa na świecie armata. W pobliżu są również schrony pełne eksponatów militarnych.

 • Latarnia Lindesnes

  Z XVII wieku pochodzi najstarsza norweska latarnia morska, która przetrwała do naszych czasów. Znajduje się w najdalej wysuniętym na południe miejscu Norwegii, ok. 80 km od miasta. Dzisiaj jest tu muzeum.

 • Spotkaj łosia

  Podróżujesz z dzieckiem? 15 minut jazdy samochodem na wschód od miasta znajduje się park ogród zoologiczny, w którym mieszkają łosie, wilki, a nawet aligatory czy wielbłądy.

Co warto zobaczyć w Kristiansand?

Zwiedzanie zacznij od samego centrum miasta – Kvadraturen. To powierzchnia w kształcie kwadratu, którą jak od linijki przecinają ulice. Możesz spędzić tu czas w ponad 300 przeróżnych sklepach. A gdy się zmęczysz, mieszkańcy z radością powitają Cię w którymś z ponad 100 barów znajdujących się w tej urokliwej dzielnicy.

Jedna z największych katedr w Norwegii, znajduje się w parku Wegelanda. Zabytkowe organy nadal są sprawne. Jeśli trafisz na mszę, możesz posłuchać ich pięknego brzmienia, które niesamowicie roznosi się po neogotyckiej świątyni.

Jeśli przyjedziesz tu w cieplejszym okresie, pomiędzy połową maja a połową października, koniecznie zajrzyj do pochodzącej z XVII wieku fortecy Christiansholm. Nadal znajdują się tu działa armatnie, oczywiście skierowane w stronę morza, aby bronić miasta przed najazdem. 

Skoro Kristiansand to nadmorskie miasto, nie mogło zabraknąć tu plaży. I choć temperatura rzadko sięga tu 20 st. C, mieszkańcy miasta chętnie wygrzewają się na maleńkiej plaży Bystranda w pobliżu Kvadraturen. Zazwyczaj jednak przy brzegu rządzą łabędzie, które chętnie wychodzą pospacerować po piasku.
 
Jak na stare, portowe miasto przystało, sercem Kristiansand jest targ rybny znajdujący się w pobliżu portu. Dawniej sprzedawano tu ryby prosto z połowu i załatwiano wszelkie interesy. Dzisiaj targ rybny to oczywiście miejsce, gdzie możesz również kupić świeże ryby, ale nie brakuje tu także restauracji specjalizujących się w daniach z ryb i owoców morza. Mieszkańcy chętnie spędzają tu czas, wybierz więc to miejsce, aby przyjrzeć się ich codziennemu życiu z bliska.

Norwegia nie należy do tanich krajów. Jeśli chcesz najeść się do syta tradycyjnych, norweskich potraw i nie stracić przy tym majątku, wybierz się do Håndverkeren, restauracji przy Radhusgata 15. Poproś o kjøttboller - klopsiki mięsne lub fiskeboller - klopsiki rybne. Doskonały jest również tutejszy łosoś z makaronem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Kristiansand znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Kristiansand mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Kristiansand mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Kristiansand?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Kristiansand obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Kristiansand

Popularne linie latające z Kristiansand