Menu

Wizz Air loty z Katowic do Memmingen

Pokaż filtry

Memmingen

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto jednorożców

  Wprawne oko zauważy rzeźbę jednorożca na jednym z placów, a także aptekę pod jednorożcem. Stworzenie to uznawane było za symbol Dziewicy Maryi. Wierzono również, że posiada niezwykłe zdolności lecznicze.

 • Średniowieczne gildie

  W Memmingen zachowało się 11 kilkusetletnich budynków, które powstały jako siedziby różnych gildii rzemieślniczych, m.in. gildia kupców, tkaczy, rzeźników czy stolarzy.

 • Hexenturm

  Wieża czarownic z 1150 roku, czyli Hexenturm, jest najstarszą z trzech więziennych wież w Memmingen i dowodem na okrucieństwo dawnych systemów sądownictwa.

Co ciekawego zobaczyć w Memmingen?

Miasto w niemieckim regionie Bawaria, prawa miejskie uzyskało w połowie XII wieku. Stare miasto pełne jest urokliwych uliczek z pięknymi, odrestaurowanymi kamienicami. To właśnie z jego powodu przyjeżdża tu większość turystów. Najwyraźniej władze miasta zdają sobie z tego sprawę, ponieważ wyznaczono dwie trasy zwiedzania miasta. Czerwona prowadzi przez najważniejsze zabytki Memmingen, zielona natomiast -  wzdłuż parków i ogrodów okalających stare miasto.

Wśród prawdziwych perełek znajduje się m.in. najstarsza apteka w mieście, której powstanie datuje się na 1489 rok. Zajrzyj koniecznie do najstarszej tawerny w mieście - Złotego Lwa. Na parterze działa pub, a na pierwszym piętrze - salon do degustacji wina. Jeśli dobrze się przyjrzysz, na elewacji, tuż pod samym szczytem, zobaczysz ślad po kuli armatniej, która uderzyła w budynek podczas oblężenia Memmingen w 1647 roku.

W samym centrum miasta, pod ratuszem, od wieków działał Marktplatz. Dzisiaj stragany ustawiane są na specjalne okazje, np. przed świętami Bożego Narodzenia. Kupisz tu wtedy lokalne trunki, ręcznie robioną biżuterię czy oryginalne świąteczne ozdoby.

Jeśli jesteś fanem mięsnych potraw, kuchnia bawarska na pewno przypadnie Ci do gustu. Klasyka to Weißwurst, czyli biała parzona kiełbasa podawana z musztardą i preclem. Dostaniesz ją niemal w każdej restauracji czy barze. Na Krustebraten, czyli pieczeń wieprzową ze skórką, wybierz się do Barfuesser die Hausbrauerei przy Schweizerberg 17. Do piwa w Klösterle zamów klasyczną golonkę - poproś o Haxe. Memmingen, podobnie jak cała Bawaria, to raj dla smakoszy piwa. Najlepsze, te z lokalnych browarów, serwowane są w Moritz przy Weinmarkt 6-8.

Będąc w Memmingen, warto wybrać się na wycieczkę. 20 minut drogi na południe od miasteczka, w Illerbeuren, znajduje się Szwabskie Muzeum Gospodarstwa. Zobaczysz tam stare wozy, narzędzia, sprzęty gospodarstwa domowego, poznasz dawne lokalne zwyczaje. W jednym miejscu odrestaurowano całą wieś z domami i zagrodami.

Przydatne informacje o lotniskach

Katowice Memmingen