Menu

Katowice Poznań - Tanie loty

Pokaż filtry

Poznań

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Miasto królów

  W poznańskiej Bazylice Archikatedralnej św. Piotra i św. Pawła znajduje się symboliczny grobowiec pierwszych królów Polski - Mieszka I oraz Bolesława I Chrobrego.

 • Średniowieczny jarmark

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.

 • Rogalowe Muzeum

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.Tu nauczysz się poznańskiej gwary, zobaczysz, jak wypiekane są Rogale Świętomarcińskie oraz poznasz historię miasta w pigułce. Atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań położony jest w zachodniej części Polski, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jedno z najstarszych miast w kraju. Badania archeologiczne wskazują na pierwsze ślady ludzi na tym terenie już w epoce paleolitu. Wiadomo, że byli to łowcy reniferów.   

Pierwsi osadnicy pojawili się tu pomiędzy V a IV wiekiem p.n.e. Zdaniem historyków to właśnie w Poznaniu mógł nastąpić chrzest Polski w 966 roku. Zanim jednak do tego doszło, na tym terenie żyli Polanie - lud słowiański, od którego pochodzą takie zwyczaje jak wiosenne porządki, malowanie pisanek, a nawet kolędowanie, dzisiaj kojarzone wyłącznie z chrześcijańskimi tradycjami.

Najbardziej znany symbol Poznania to dwa koziołki, które bodą się codziennie w południe na wieży ratusza. Po raz pierwszy pojawiły się tu w 1551 roku. Charakterystyczne dla miasta są również kolorowe kamieniczki, gdzieniegdzie pokryte szkicami malarzy.

Znajduje się tu również najmłodszy zamek w Europie - Zamek Cesarski wybudowano w 1910 roku dla króla Prus, Wilhelma II. W 1939 roku rozpoczęto remont - miała to być siedziba Adolfa Hitlera. Wiele pomieszczeń przebudowano i zmieniono ich funkcję. Zamek zwiedzać można zarówno w dzień, jak i nocą. Pałac Górków, renesansowa rezydencja magnacka, dziś jest siedzibą Muzeum Archeologicznego. Na dachu budowli znajdował się dawniej taras z altaną oraz… sadzawka z rybkami.

Po całym dniu zwiedzania odpocząć można w Parku Cytadela. Wśród zieleni znajdziemy zabudowania forteczne, cmentarze, pomnik upamiętniający żołnierzy walczących o Poznań w 1945 roku czy Muzeum Uzbrojenia, mieszczące się w pozostałościach Fortu Winiary z XIX wieku.

Na prawdziwy polski obiad warto wybrać się do restauracji Wiejskie Jadło. W menu klasyczne pierogi, żurek w chlebie, gołąbki czy kaczka z jabłkami. Z kolei Klubokawiarnia Proletaryat serwuje podróż do przeszłości. Przenosi gości w epokę PRL-u, i to nie tylko dzięki wystrojowi. W menu, obok wszelkich alkoholi, znajdują się obowiązkowe zagryzki - słonina, ogórki kiszone, śledź czy chleb ze smalcem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Katowic do Poznania w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Poznania, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Poznania mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic do Poznania?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic do Poznania obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Katowice Poznań

Popularne linie latające na trasie Katowice - Poznań

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Poznaniu

Znajdź nocleg w Poznaniu