Menu

Tanie loty z Katowic do Tacna

Pokaż filtry

Tacna

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Uwielbienie flagi

  Co niedzielę na głównym placu Plaza des Armas odbywa się honorowe wciąganie peruwiańskiej flagi na maszt. Warto to zobaczyć!

 • Dla miłośników techniki

  W Museo Ferroviario znajdującym się wewnątrz starej stacji kolejowej w Tacno czas stanął w miejscu. Znajdziesz tam ciekawe wystawy dotyczące transportu oraz lokomotywy parowe.

 • Dla foodies

  W Tacnie odbywa się najważniejszy peruwiański festiwal jedzenia „Perú, mucho gusto”, na którym dania kuchni peruwiańskiej prezentuje ok. 200 wystawców z regionu.

Co warto zobaczyć w Tacnie?

Leżące tuż przy granicy z Chile peruwiańskie miasto Tacna jest stolicą regionu o tej samej nazwie. Dzięki dogodnemu położeniu, bogatej historii walk o niepodległość oraz niezwykle smacznej kuchni jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w południowej części kraju.  Co warto tu zobaczyć?

Miasto, które dawniej nazywane było San Pedro de Tacna, a dziś po prostu Tacna, znane jest w kraju jako miejsce walk o niepodległość Peru. Śladami patriotycznych postaw mieszkańców są nie tylko liczne pomniki upamiętniające bohaterów wydarzeń z XIX wieku, np. imponujący monument przy Alto de la Alianza. Od 1901 roku 28 sierpnia w mieście odbywa się również festiwal Paseo de la Bandera, czyli święto flagi. Chociaż historia jest bardzo ważna dla mieszkańców miasta, czyli tacneños, współcześnie stawia ono na rozwój, turystykę oraz handel wolnocłowy.

Chociaż Tacna jest niewielka, znaleźć można tu kilka pereł architektury. Jedną z nich z pewnością jest neorenesansowa katedra z onyksowym ołtarzem stojąca w centrum miasta zaprojektowana przez Gustave’a Eiffla. Warty zobaczenia jest także główny plac miasta, czyli Plaza de Armas, który przyciąga nie tylko piękną roślinnością, z palmami i pergolami kwitnących kwiatów, ale także ogromnym, betonowym łukiem na cześć bohaterów Wojny o Pacyfik (Arco Parabólico lub inaczej Arco de los Heroes). Podczas upałów można tam ochłodzić się przy odlanej z brązu, wysokiej na sześć metrów fontannie autorstwa wspomnianego francuskiego inżyniera.

Kuchnia południowej części Peru opiera się na lokalnych świeżych produktach i przekazywanych z pokolenia na pokolenie przepisach. Wśród najbardziej znanych dań miasta, wymienić trzeba np. picante a la tacneña, czyli gulasz z wołowiny, jagnięciny oraz mięsa z lamy z papryczkami chili i ziemniakami. Przygotowuje się go od kilku godzin do nawet kilu dni! Warto skosztować również marynowanej wieprzowiny oraz drinków na bazie tradycyjnego pisco, czyli alkoholu typu brandy na bazie sfermentowanych winogron. Gdzie zjeść? Lokalnych przysmaków przy muzyce na żywo skosztujesz np. w Sabor Latino, La Huerta czy w La Limón.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Katowic do Tacna znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Tacna mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Tacna mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic do Tacna?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic do Tacna obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Katowice Tacna

Tablica lotów:

Katowice Tacna

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tacna

Znajdź nocleg w Tacna