Menu

Katowice Armenia - Tanie loty

Armenia

 • Erywań
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: ormiański
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Dram (AMD)

 • Lokalny trunek

  Będąc w Erywaniu, zdecydowanie warto skusić się na lokalny alkohol - Ararat. Jest to rodzaj ormiańskiej brandy, wytwarzanej z białych winogron, produkowanej przez Erywańską Fabrykę Koniaków.

 • Różowe centrum

  Wiele budynków, znajdujących się w centrum Erywania, ma różowe zabarwienie. Wynika to z tego, że zostały one zbudowane z tufu wulkanicznego, czyli skały osadowej, mającej taki właśnie kolor.

 • Poczuj nastrój miasta

  Wybierz się na ulicę Aboviana, czyli główny trakt handlowy miasta. Tu i w najbliższej okolicy znajdziesz mnóstwo knajpek ze stolikami na świeżym powietrzu, otoczonych zielenią i gwarem rozmów.

Co warto zobaczyć w Erywaniu?

Erywań - stolica i największe miasto Armenii. Jest jednym z najstarszych, stale zamieszkałych miast na świecie - ludzie żyją tu nieprzerwanie od 782 roku przed naszą erą! Dziś to centrum przemysłowe i kulturalne kraju, który zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród turystów.

Jaki jest Erywań? Oryginalny. I niewielki. W porównaniu z europejskimi stolicami jest małym miastem, które można zwiedzić na piechotę. Na spokojne poznanie miasta wystarczą Ci dwa, trzy dni. W ścisłym centrum zobaczysz okazały Plac Republiki, na którym wieczorem spotykają się mieszkańcy i turyści, są tu ładne, kolorowe fontanny. Pięknie prezentuje się po zmierzchu. Wrażenie robią także monumentalne budynki z piaskowej skały - muzea, hotele, siedziby ministerstw. Zabudowa centrum mocno kontrastuje z otaczającymi je blokowiskami i domami, które lata świetności dawno mają za sobą, o ile kiedykolwiek je przeżyły.

Będąc tu, możesz poczuć się trochę tak, jakbyś wrócił do przeszłości. Samochody, które już dawno przestały jeździć po europejskich drogach, tu wciąż są obecne bardzo licznie. Niedaleko od wspomnianego Placu Republiki, możesz zobaczyć miejski targ, na którym miejscowi robią zakupy, a Ty możesz przyjrzeć się atmosferze Erywania. Kupisz tu pamiątki, rękodzieło i ubrania.

Wybierz się na miejskie Kaskady. Jest to kompleks zbudowany na zboczu wzgórza, znajdującego się na północ od centrum. Są to wielkie, białe schody, otoczone fontannami i zielenią. Jeśli wespniesz się na sam szczyt, zobaczysz panoramę Erywania, a w pogodny dzień dostrzeżesz także wierzchołek masywu wulkanicznego Araratu.

Kultura biesiadowania poza domem jest w Erywaniu coraz bardziej powszechna. Aby skosztować lokalnych dań, wybierz się na przykład do tawerny Yerevan przy Teryan 91 lub do restauracji Lavash przy Tumanyan 21. Z dużego wyboru dobrego piwa, produkowanego w lokalnych browarach, słynie natomiast pub Dargett przy Arami 72. Jeśli natomiast wolisz skosztować win w miejscu, gdzie na mały wybór nie będziesz mógł narzekać, zajrzyj do In Vino Yerevan przy Saryan 6.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Katowic do Armenii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Armenii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Armenii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic do Armenii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic do Armenii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Katowicach

Popularne linie latające na trasie Katowice - Armenia