Menu

Wizz Air loty z Kutaisi do Larnaki

Larnaka

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki, turecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Gdzie się zatrzymać?

  Jeśli szukacie niezłego, ale relatywnie taniego noclegu, wybierzcie zabytkowe hotele w centrum miasta. Luksusowe obiekty noclegowe skupiają się w okolicy plaży Dhekelia w zachodniej części Larnaki.

 • Transport lokalny

  W mieście można skorzystać z autobusów i taksówek, ale do większości miejsc wartych odwiedzenia bez problemu dotrzemy na piechotę.

 • Życie nocne

  Larnaka znana jest ze swojego życia nocnego. Liczne bary, puby i kluby nocne przypadną do gustu każdemu turyście!

Co warto zobaczyć w Larnace?

Larnaka to centrum turystyczne południowo-wschodniej części Cypru. W mieście znajduje się największe lotnisko wyspy, co przekłada się na gwar na ulicach i liczbę turystów. Gorącą atmosferę miasta podkreśla pogoda – letnią porą na ulicach Larnaki nierzadko jest aż 40OC! Larnaka, oprócz temperatur i gwaru, znana jest też ze świetnych plaż, wspaniałej morskiej wody i słonecznej pogody.

Po powrocie z plaży warto zobaczyć miasto i jego okolice, a wśród nich takie miejsca jak położony na brzegu Jeziora Słonego meczet Hala Sultan Tekke (jeden z nielicznych meczetów na południu wyspy), czy popularne wśród turystów Muzeum Archeologiczne. Po zwiedzaniu najlepiej posilić się lokalnymi przysmakami. Polecamy zwłaszcza halloumi – lokalny ser powstały z mleka koziego i owczego, a na obiad spróbować miejscowych ryb oraz warzyw i owoców.

Przydatne informacje o lotniskach

Kutaisi Larnaka

Popularne linie latające na trasie Kutaisi - Larnaka