Menu

Wizz Air loty z Kutaisi do Wiednia

Pokaż filtry

Wiedeń

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Najlepsze sznycle

  Gdzie je znaleźć? To proste - w czynnej od 1905 roku restauracji Figlmüller. Tamtejszy sznycel (większy niż talerz!) ma odpowiednią grubość i wspaniałą panierkę z bułki tartej. Jako dodatki polecamy musztardę i sałatkę ziemniaczaną. Pycha!

 • Najlepsze kawiarnie

  Na górze listy znajduje się Café Central – to jedna z najstarszych, emanująca typowym austriackim stylem i energią kawiarnia albo popularne (nie bez powodu!) Café Pruckel i Café Sperl.

 • Vienna Pass

  Dzięki karcie można uzyskać całkowity dostęp nie tylko do ponad 60 muzeów, wycieczek po mieście, ale też bezpłatne przejazdy metrem, tramwajami i autobusami, darmowego przewodnika oraz ominąć długie kolejki do największych atrakcji turystycznych miasta.

Co warto zobaczyć w Wiedniu?

Chyba każdy, kto słyszy nazwę stolicy Austrii, myśli o Pałacu Schönbrun, katedrze św. Szczepana lub o zakupach na Mariahilfer Straße. Wiedeń to jednak nie tylko te sztandarowe miejsc, ale także wiele innych atrakcji! Mniej znanym faktem jest to, że Wiedeń posiada ponad 2000 parków, na czele z najbardziej imponującym Volksgarten, gdzie można znaleźć ponad 400 gatunków róż!

Najmniej docenianym elementem Wiednia, co strasznie krzywdzące, jest jego kuchnia! Jeśli chcesz zacząć od typowego austriackiego posiłku, polecamy udanie się do pubu i spróbowanie bardzo popularnego również na Węgrzech gulaszu z wołowiny lub kurczaka z papryką. Jedną z klasycznych austriackich przekąsek jest bosna. To grillowana kiełbasa, podana w gorącym pękatym bochenku chleba, przyprawiona cebulą i sosem curry. Ten niedrogi i smaczny posiłek  (polecamy dodatkową cebulkę!) zazwyczaj jest sprzedawany na ulicach. Najlepiej spróbować jej w Zum kleinen Sacher przy stacji metra Thaliastraße. Jeśli chodzi o desery, to nie można nie wspomnieć o strudlu jabłkowym! Równie wspaniałe jest Linztorte, czyli ciasto z orzechami i dżemem - zaskakująco delikatne i subtelne w smaku! Najlepszy strudel jabłkowy i Linztorte znajdziecie w słynnej Café Hawelka położonej przy Dorotheergasse.

Przydatne informacje o lotniskach

Kutaisi Wiedeń