Menu

Ryanair loty z Leeds do Arrecife

Pokaż filtry

Arrecife

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jedyny wieżowiec

  W mieście znajduje się jeden wysoki budynek - liczący czternaście pięter Gran Hotel w Parque Islas Canarias. Warto wybrać się do niego, wjechać na ostatnie piętro, by stamtąd podziwiać panoramę całej wyspy.

 • Specjał Arrecife

  Wśród licznych przekąsek, łatwo przegapić te, których naprawdę warto spróbować. Będąc w Arrecife koniecznie skosztuj kanapki ze świeżą rybą, miejscowi polecają ją zjeść w towarzystwie zimnego piwa.

 • Miejski targ

  W każdą sobotę na placu Plaza de Las Palmas odbywa się targ miejski, popularny zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. To tu kupisz najlepsze owoce i warzywa, a czas umili Ci muzyka grana na żywo.

Co warto zobaczyć w Arrecife?

Arrecife to miasto znajdujące się w środkowo - wschodniej części wyspy Lanzarote, położonej w hiszpańskiej prowincji Las Palmas, w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu położeniu - wybrzeże, przy którym miasto się znajduje, w dużej części pokryte jest rafami i skałami podwodnymi. Arrecife z hiszpańskiego oznacza - rafa, skała.

Miasto zawsze silnie związane było z morskim klimatem, obecnie wciąż przypomina miejscowość rybacką. Port, znajdujący się w mieście, obsługuje dziś między innymi promy - zarówno te przypływające z wysp europejskich, jak i te z lądu afrykańskiego. Jednym z istotniejszych punktów na mapie Arrecife jest Charco de San Ginés, czyli laguna, która z oceanem łączy się poprzez wąski kanał, co zapewnia jej spokojną i cichą wodę. To tu cumują małe statki i łódki, a wzdłuż niej ciągnie się promenada. Gdy wybierzesz się tu na spacer, będziesz mógł cieszyć się widokiem raf i skał, tak charakterystycznych dla tej okolicy.

Na spacer wybierz się także wzdłuż Calle Leon y Castillo, jest to główny szlak handlowy w mieście. Ulica nazywana jest królewską, są tu piękne kamienice, mnóstwo sklepów, restauracji i kawiarni. Lokalne, malutkie sklepiki mieszają się tu z luksusowymi butikami znanych marek. To znakomite miejsce, by poczuć klimat miasteczka. Napijesz się tu świeżo wyciskanego soku z lokalnych owoców, zjesz także tapas - charakterystyczne, śródziemnomorskie przekąski. Kupisz także piękną ceramikę, produkowaną przez miejscowych rzemieślników.

Gdzie zjeść? Jak przystało na nadmorskie miasto, będziesz miał w czym wybierać. Szczególną popularnością wśród restauracji specjalizujących się w kuchni hiszpańskiej cieszy się na przykład Lani’s przy Avenida Playas 2, potrawy są tu przygotowane w bardzo elegancki sposób. Inne miejsce? La Cocina de Colacho przy Calle La Destiladera, podobno nie powinieneś opuścić wyspy, jeśli nie wybrałeś się tu na obiad. Masz ochotę na wieczór przy tapas? Skosztuj tych podawanych w La Carmencita del Puerto przy Avenida de Las Playas.

Przydatne informacje o lotniskach

Leeds Arrecife