Menu

Ryanair loty z Londynu do Castellon de la Plana

Castellon de la Plana

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Koszula z konopi

  Uniwersytet mieści się na terenie Llotja del Canem, czyli dawnego targu konopnego wybudowanego w XVII wieku. Miejsce to służyło do handlu ubraniami wykonanymi z konopi.

 • Spokój w bazylice

  Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku miasta i innych turystów, wybierz się na spacer do bazyliki Santa Maria del Lledo z 1366 roku, która znajduje się na terenie pięknego ogrodu.

 • Muzeum ceramiki

  W oddalonym o 30 minut jazdy autobusem miasteczku Onda zajrzyj do Museo del Azulejo Manono Safon, czyli muzeum ceramiki, gdzie zobaczysz charakterystyczne dla regionu, barwne kompozycje.

Co ciekawego zobaczyć w Castellon?

Miejscowi mówią po prostu: Castellon. Urokliwe miasteczko położone nad Morzem Śródziemnym może pochwalić się pięknymi plażami, bujnym nocnym życiem i urokliwa starówką. Prawa miejskie uzyskało w 1251 roku, ale osada istniała tu znacznie wcześniej. Pozostałością po pełnych wojen i niepewności czasach są nieliczne ruiny zabudowań fortecznych. Z wież strażniczych obserwować można było zarówno wroga zbliżającego się od strony lądu, jak i nadpływającego statkiem. I nie była to niepotrzebna przezorność - miasto wielokrotnie było atakowane przez piratów.

Zwiedzanie zacznij przy Plaza Mayor, gdzie znajduje się większość ciekawych zabytków. Jest tu ośmiokątna dzwonnica El Fadri z XVI wieku oraz neogotycka Concatedral de Santa Maria. Obok od dziesięcioleci działa Mercado Central, czyli rynek, gdzie sprzedawane są soczyste owoce i warzywa uprawiane w regionie Walencji oraz świeże owoce morza. Trzeci bok placu wypełnia ratusz z początku XVIII wieku z charakterystyczną fasadą w stylu toskańskim.

Piaszczyste, szerokie plaże znajdziesz w dzielnicy El Grao. Z centrum miasta możesz tam dojechać autobusem. Masz ochotę na dziką plażę? Wybierz się na Playa Serradal. Częściowo porośnięta trawą, daje przyjemne poczucie prywatności, choć jest to zwykła plaża miejska. Najczystsza woda jest zawsze przy Playa Gurugu oraz Playa El Pinar. Jeśli wybierzesz się na tę drugą, koniecznie zajrzyj do pobliskiego planetarium, gdzie w środku dnia możesz zobaczyć gwiazdy.

Gdy po całym dniu zwiedzania i plażowania zgłodniejesz, czas na śródziemnomorską kuchnię. Nieco droższa restauracja, ale za to z wyśmienitymi owocami morza, znajduje się przy Paseo Buenavista. W Restaurante Mediterraneo dostaniesz najlepszą paellę z krewetkami i smażone kalmary. Doskonałe domowe dania z kolei zjesz w Restaurante Luisy przy Calle Pintor Picasso. A gdy najdzie Cię ochotą na pizzę po hiszpańsku, zajrzyj do Pizzeria Il Solito Posto, również przy Paseo Buenavista.

Przydatne informacje o lotniskach

Londyn Castellon de la Plana