Menu

Ryanair loty z Londynu do Alghero

Pokaż filtry

Alghero

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Odwiedź winnicę

  20 min jazdy samochodem na północ od Alghero znajduje się Azienda Agricola Leda' d'Ittiri, winnica, gdzie oprócz degustacji trunków można poznać cały proces powstawania wina.

 • Zabawa z delfinami

  W marinie działa kilka firm, które organizują kilkugodzinne wyprawy, podczas których można obserwować bawiące się w wodzie delfiny, a nawet dostojnie pływające wieloryby.

 • Barcelonetta

  Stara część miasta nazywana jest Barcelonettą, czyli małą Barceloną. Do dzisiaj nazwy ulic na tabliczkach widnieją w dwóch językach - hiszpańskim i włoskim.

Co warto zobaczyć w Alghero?

Katalońskie miasto na włoskiej wyspie. Połączenie dwóch kultur sprawia, że jest to miasto niezwykłe, z pyszną kuchnią i serdecznymi mieszkańcami. Jedni chwalą tutejsze warunki do uprawiania sportów wodnych, inni – klimatyczną atmosferę wąskich uliczek.

Miasto na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Prawie połowa mieszkańców na co dzień posługuje się archaiczną odmianą języka katalońskiego. Są to potomkowie osadników z Katalonii, którzy osiedli tu w XIV wieku, wypychając rdzennych mieszkańców w głąb lądu. Nowi mieszkańcy Alghero w dużym stopniu wpłynęli na kształt miasta, m.in. tworząc siatkę ulic charakterystyczną dla katalońskiej architektury. Chcesz zobaczyć panoramę miasta? Wejdź na jedną z wież - Torre Sulis, Porta Terra czy San Giovanni, na których są punkty widokowe.

Latem i jesienią korzystaj ze słońca i wyleguj się na plaży. Zimą natomiast w Alghero hucznie świętuje się pożegnanie karnawału. W wielu częściach miasta organizowane są barwne parady z przebierańcami i pokazami akrobacji na koniach.

Wyjątkowe wrażenia zapewni wyprawa na cypel Capo Caccia, gdzie w wapiennych skałach mnóstwo jest grot i wąwozów. Najciekawsza trasa prowadzi przez grotę Neptuna. Okolica Alghero znana jest z doskonałych warunków do nurkowania. Znajduje się tu wiele ośrodków, gdzie można wypożyczyć profesjonalny sprzęt oraz wykupić pierwsze lekcje.

Wpływy Katalończyków widać wyraźnie w lokalnej kuchni. W samym sercu miasta znajduje się restauracja SardOa Aperitivo di Vino, gdzie serwowane są najlepsze tapas z hiszpańskich wędlin w towarzystwie lokalnego wina. Z kolei paella najlepiej smakuje w Trattoria Rejal, na samym początku Via Antonio Gramsci. Tu podawane są również doskonałe owoce morza. Na danie z homara należy umówić się dzień wcześniej. Warto zajrzeć również do restauracji obok - Mos Tapas Restaurant. Tu, oprócz pysznych dań, wieczorem można rozkoszować się widokiem zachodzącego słońca.

Zasmakowały Ci lokalne dania? W środy przed południem na Viale Sardegna odbywa się jarmark, na którym można kupić tutejsze specjały. Wino z kolei kupisz w winiarniach i winotekach. Do tych drugich należy iść z własną butelką, ponieważ trunek sprzedawany jest na litry z dużych beczek.

Przydatne informacje o lotniskach

Londyn Alghero

Popularne linie latające na trasie Londyn - Alghero