Menu

Wizz Air loty z Londynu do Katowic

Pokaż filtry

Katowice

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Na OFF!

  W sierpniu w katowickiej Dolinie Trzech Stawów odbywa się jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Europie, czyli OFF Festival. Na czterech scenach posłuchać można ponad 70 zespołów grających muzykę alternatywną!

 • Z widokiem na miasto

  Jeżeli chcesz zobaczyć najlepszą panoramę miasta, podczas pobytu w Muzeum Śląskim nie zapomnij wybrać się na wieżę widokową mieszczącą się w starym kopalnianym szybie. Warto!

 • Zjesz do syta

  Typowe dla tego regionu danie to „kluski, rolada i modro kapusta”, czyli śląski obiad. To punkt obowiązkowy większości restauracji na Śląsku. Spróbuj, a na pewno poprosisz o dokładkę.

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Katowice do niedawna znane były jako główny ośrodek przemysłowy na południu Polski. Do dziś w krajobrazie miasta widać szyby kopalniane i tzw. familoki, czyli domy dla robotników, ale od kilku lat jego atmosfera się zmienia. Obecnie jest ono stolicą kultury, dobrego jedzenia oraz nowoczesnej architektury.

Przez lata Śląsk i same Katowice utożsamiane były wyłącznie z przemysłem kopalnianym. Współcześnie miasto przyciąga turystów nie tylko rewelacyjnymi i docenianymi na świecie nowymi projektami architektonicznymi, udanymi rewitalizacjami budynków poprzemysłowych, ale także wydarzeniami kulturalnymi, muzeami przybliżającymi historię regionu i pyszną lokalną kuchnią.

W Katowicach na każdym kroku widać, że miasto przechodzi przemyślaną transformację. Wystarczy wybrać się pod futurystyczną halę widowiskowo-sportową „Spodek” czy usytuowaną w jej sąsiedztwie Strefę Kultury z czarnym niczym węgiel Międzynarodowym Centrum Kongresowym, monumentalną siedzibą NOSPR-u oraz wybudowanym na terenie dawnej kopalni Muzeum Śląskim. W tym ostatnim miejscu zatrzymaj się na dłużej, gdyż dysponuje ono jedną z najlepszych w Europie wystaw interaktywnych, gdzie na pewno nie będziesz się nudzić.

W poszukiwaniu zabytków, koniecznie udaj się do modernistycznej części miasta mieszczącej się za torami kolejowymi. Tam, idąc Szlakiem moderny, znajdziesz m.in. gmachy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Śląskiego czy typowe dla lat 30. XX wieku kamienice oraz wille. Nie zapomnij też o wizycie w klimatycznej i bardzo modnej dzielnicy Nikiszowiec. To dawne osiedle robotnicze z zabudowaniami z cegły klinkierowej mieści wiele rewelacyjnych restauracji, kawiarni i galerii sztuki. Odbywają się tam również przyciągające tłumy imprezy plenerowe – latem „Odpust u babci Anny” i w ramach festiwalu sztuki naiwnej „Art Jarmark”, a zimą „Jarmark świąteczny”.

Jeżeli lubisz dobrą zabawę, nie możesz pominąć wizyty na zlokalizowanej w ścisłym centrum, niedaleko głównego dworca kolejowego, ulicy Mariackiej. To właśnie tam mieści się większość najlepszych klubów, pubów oraz restauracji oferujących dania kuchni całego świata. Przekonaj się, że właśnie tam poczujesz atmosferę niekończącej się imprezy!

Przydatne informacje o lotniskach

Londyn Katowice

Popularne linie latające na trasie Londyn - Katowice

Nuda nikomu nie sprzyja. Dlatego w wolny, dłuższy weekend warto skorzystać z tanich lotów do Londynu Wizz Air Hungary, by zwiedzić i zainspirować się zupełnie innym miastem i wielokulturowością Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz spędzić niezapomniane chwile, koniecznie zdecyduj się na podróż samolotem. Busy, pociągi, a nawet samochody nie są tak wygodne, jak podniebna komunikacja, która szybko dotrze w wyznaczone miejsce. Na przykład loty z Londynu do Katowic Wizz Air Hungary są sposobem na niezapomniany weekend i chwilowe odcięcie się od codziennych problemów, a także sposobem na mentalny reset i nabranie świeżego spojrzenia. Taki reset pozwala na wytchnięcie, którego potrzebujesz. Dlatego już dziś kup atrakcyjne bilety lotnicze do Londynu Wizz Air Hungary i skorzystać z długiego weekendu tak, jak chcesz!