Menu

Ryanair loty z Londynu do Rzeszowa

Pokaż filtry

Rzeszów

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Intrygująca architektura

  U zbiegu ulic Cieplińskiego i Piłsudskiego usytuowany jest komunistyczny Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Jego kształt ponoć przypomina... żeńskie narządy płciowe. Przekonaj się sam.

 • Relaksujący spacer

  W okolicy alei Pod Kasztanami oraz placu przy alei Lubomirskich znajdziesz nie tylko majestatyczne drzewa kasztanowe i piękne secesyjne wille, ale także grającą fontannę. Pokazy multimedialne odbywają się tam codziennie o 13, 17 oraz 20.

 • Dla fanów bajek

  W Rzeszowie działa Muzeum Dobranocek. W miejscu tym przekonasz się, jak wyglądały bajki w krajach bloku komunistycznego. Budynek znajduje się przy ulicy Mickiewicza 13, a bilety kosztują 7 zł.

Co ciekawego zobaczyć w Rzeszowie?

Założony najprawdopodobniej w XI wieku gród obecnie jest nieco niedocenionym miastem pełnym architektonicznych kontrastów. W jego panoramie dominują bowiem blokowiska, które stoją w opozycji do pięknych okolic Rynku. Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

Zwiedzanie najlepiej zacząć od starej części miasta, czyli Rynku, w którego centralnej części znajduje się piękny i monumentalny ratusz w stylu neogotyckimi oraz neorenesansowym. To tutaj ulokowane są najlepsze restauracje i kawiarnie oraz odbywają się różne wydarzenia kulturalne. Warto również przespacerować się odchodzącymi od niego klimatycznymi uliczkami, np. Kopernika, Słowackiego, Kościuszki czy 3 Maja, która stanowi główny deptak miasta. „Paniaga”, jak mówią o niej miejscowi, to współczesne serce miasta z licznymi zabytkami, sklepami i ogródkami restauracyjnymi. Uwagę szczególnie zwraca śnieżnobiała fasada kościoła św. Krzyża oraz kościół pw. św. Wojciecha i św. Stanisława. Co ciekawe, rzeszowianie tak lubią tę najstarszą i zarazem najbardziej reprezentacyjną ulicę, że każdego roku w maju hucznie obchodzą jej święto.

Jeżeli masz w sobie żyłkę odkrywcy, koniecznie wybierz się na zwiedzanie otwartej w 2001 roku Podziemnej Trasy Turystycznej. Wejście znajduje się przy Ratuszu, od ul. słowackiego (Rynek 26). Po jego przekroczeniu czeka Cię 400 metrów odnowionych korytarzy, którymi przejdziesz do 40 pomieszczeń dawnych piwnic służących za składy towaru. W ciągu godzinnej wycieczki zobaczyć można również liczne eksponaty, które zostały odnalezione podczas prac archeologicznych oraz wysłuchać ciekawych opowieści przewodnika na temat burzliwej historii Rzeszowa. Trasa dostępna jest dla zwiedzających przez cały rok, wejścia odbywają się o pełnych godzinach, a bilety kosztują tylko 6,5 zł od osoby.

W kuchni Podkarpacia, czyli regionu, w którym leży Rzeszów, królują proziaki, czyli wypiekane placuszki z mąki, kwaśnego mleka, sody i soli. Serwowane są w karczmach, na jarmarkach oraz podczas tradycyjnych dożynek. Warto spróbować także dania o nazwie hałuszki. Te kluseczki z tartych ziemniaków z jajkiem, wrzucane na wrzątek, podawane z mlekiem, masłem i cebulką smakują naprawdę znakomicie. Prym wiodą także kołduny, czyli owalne kluski z ciasta z ziemniaków z farszem z gotowanych ziemniaków, sera z dodatkiem smażonej na tłuszczu cebuli. Rzeszów to także doskonałe miejsce do skosztowania najsłynniejszych polskich dań – pierogów, gołąbków i żuru, które – zdaniem miejscowych – to właśnie tutaj mają najlepszy smak. Gdzie najlepiej zjeść? W restauracjach: Konfitura przy ul. Słowackiego 8, Wesele przy Rynku 23 oraz w Karczmie Wacławówka przy ul. Strażackiej 7.

Przydatne informacje o lotniskach

Londyn Rzeszów

Popularne linie latające na trasie Londyn - Rzeszów

Londyn – miasto wielu kultur, zabytków i atrakcyjny rynek pracy dla ludzi z całego świata, w tym i dla Polaków. Podróż samochodem między Wielką Brytanią a Polską jest męcząca, dlatego lepszym wyborem jest lot jedną z tanich linii lotniczych. Bezpośrednie loty z Londynu do Rzeszowa Ryanair cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w wakacje oraz okresach przedświątecznych, kiedy wielu Polaków pracujących na co dzień w UK planuje wizyty w rodzinnych domach. Jednak tanie loty do Rzeszowa Ryanair to także znakomita oferta dla zagranicznych turystów, którzy chcą zwiedzić Polskę. Rzeszów to miasto z piękną historią i licznymi zabytkami. Z racji dużego zainteresowania podróżujących tym połączeniem, warto kupić bilety lotnicze do Rzeszowa Ryanair z dużym wyprzedzeniem – mamy szansę na to, aby nabyć je w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zazwyczaj im bliżej daty podróży, tym droższe bilety oferuje nam przewoźnik.