Menu

Ryanair loty z Londynu do Sewilli

Pokaż filtry

Sewilla

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Kiedy do Sewilli?

  Sewilla uznawana jest za najcieplejsze miasto Hiszpanii. Latem temperatury sięgają tu nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu! Na zwiedzanie najlepiej wybrać wiosnę lub jesień.

 • Artystyczna Triana

  Dzielnica Triana znana jest z punktów sprzedaży pięknej, ręcznie wyrabianej ceramiki. Słynne są także trwające do późnej nocy imprezy w okolicznych tapas barach. Warto to sprawdzić.

 • Spotkanie pod grzybem

  W 2011 powstała najbardziej futurystyczna budowla Sewilli, czyli Metropol Parasol. To ulubione miejsce spotkań miejscowych, którzy mówią na nie „grzyb”.

Co warto zobaczyć w Sevilli?

Stanowiąca stolicę Andaluzji Sewilla zachwyca nie tylko piękną architekturą, ale także bogactwem tapas barów oraz świetnych restauracji. Zobaczyć można tu wszystkie uznawane za typowo hiszpańskie atrakcje, w tym corridę, flamenco czy doskonałą pogodę przez cały rok Warto poświęcić kilka dni, by poczuć charakterystyczną dla południa atmosferę spod znaku sjesty i mañany. 

To położone na południu Hiszpanii miasto ma starożytne korzenie. Przed wiekami zarządzane było m.in. przez Rzymian, a następnie przez długi czas, aż do 1248 roku, przez Arabów. Wyrazem muzułmańskiej okupacji są m.in. liczne zabytki z charakterystycznymi, pięknymi zdobieniami. Wśród nich wymienić trzeba symbol Sewilli, czyli wieżę Giraldę, tj. dawny minaret z IX wieku (można z niej podziwiać panoramę miasta), a także ogród Patio de los Naranjos z zapierającymi dech w piersiach, misternie wykonanymi mozaikami oraz bramami. W miejscu dawnego meczetu w XV wieku wybudowano katedrę, o której jej architekt, miał powiedzieć „będzie tak ogromna, że ci, którzy ją zobaczą, uznają nas za szaleńców”.

Inne warte zobaczenia zabytki to np. Reales Alcazares, czyli zespół królewskich pałaców z niezwykle zadbanymi ogrodami, czy zdobiona kolorowymi kafelkami azujelos potężna półokrągła galeria przy Plaza de España, przed którą stworzono kanał z czterema mostkami. Co ciekawe, za 5 euro można po nim popływać wynajętą łódką. Must see w mieście jest Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería de Sevilla, czyli arena walk byków, która jest najstarszym tego typu obiektem na świecie.

Co warto tutaj zjeść? Na pewno typowo andaluzyjskie dania: gazpacho (chłodnik z pomidorów), chicharrones de cadiz , czyli smażone kawałki wieprzowiny z chlebem, tortilla de patatas (omlet ziemniaczany), calmar a la planca (smażone krążki kalmarów), croquetas de jamon (smażone krokieciki z szynką), a także typowe przekąski z tapas barów, np. oliwki, szynki czy smażone owoce morza. Najlepsze tego typu bary to np. Alfalfa, Casa de la Viuda czy Bodeguita Romero. Podczas upału najlepiej udaj się do klimatyzowanej hali Mercado Lonja del Barranco, gdzie znajdziesz wiele stoisk z jedzeniem i restauracji.

Przydatne informacje o lotniskach

Londyn Sewilla

Popularne linie latające na trasie Londyn - Sewilla