Menu

Ryanair loty z Las Palmas do Wenecji

Pokaż filtry

Wenecja

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Na wodzie

  Cena przejażdżki gondolą nie jest niska (ok. 20 euro od osoby), ale wrażenia są niezapomniane. Pamiętaj, cennik nie jest stały. Zależy m.in. od liczby osób, które wejdą na łódkę – im więcej, tym taniej, pory dnia – najdrożej jest po zmroku, a także dobrego humoru gondoliera.

 • Tylko dla rannych ptaszków

  Mercati di Rialto to od ponad siedmiu wieków centrum handlu w Wenecji. Jeżeli chcesz kupić świeże warzywa, owoce lub ryby, udaj się tam z samego rana. Później może nic nie zostać.

 • Czas karnawału

  W Wenecji karnawał trwa aż 180 dni. W tym czasie po mieście krążą maschere, czyli mężczyźni w maskach i kolorowych strojach, którzy zachęcają do wspólnej zabawy. W tym okresie warto zobaczyć tzw. lot anioła – przejście akrobaty po linie rozpiętej od dzwonnicy przy Placu św. Marka do pałacu Dożów.

Co warto zobaczyć w Wenecji?

Wenecja to jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie. To tutaj, w otoczeniu wąskich, klimatycznych uliczek i kołyszących gondole kanałów, każdego roku zaręcza się co najmniej kilka tysięcy par z całego świata. W czym tkwi magia tego miejsca?

Położona na 118 wyspach Wenecja współcześnie jest synonimem luksusu życia bez pośpiechu, bez ruchu samochodowego pod oknami, z pięknym widokiem i do tego z daniami najsmaczniejszej kuchni świata w pobliskich restauracjach. Najlepsze, co może Cię tu spotkać, to zagubienie się pośród ciasnych uliczek i ponad 400 mostów nad kanałami oraz placów wypełnionych stolikami zapraszającymi, aby usiąść na kawę lub sączyć spritz.

Chodząc bez celu, na pewno trafisz na kolejne atrakcje Wenecji, np. znajdujący się w najstarszej części miasta Plac św. Marka (Piazza San Marco) z bazyliką św. Marka (Basilica San Marco), pałacem Dożów (Pallazzo Ducale) i dzwonnicą, z której roztacza się piękna panorama. Spacerując wzdłuż kanałów, możesz odnaleźć Ponte dei Sospiri (Most Westchnień) oraz niezwykle malowniczy widok na Canale Grande.

Jeżeli chcesz poczuć się przez chwilę jak mieszkaniec Wenecji, jeden dzień poświęć na giro dei Bacarì, czyli rundę po barach, które tutaj nazywa się baccro. Przez cały dzień zmieniaj lokale i w każdym z nich wypij koktajl Bellini, spritz lub gingerino al prosecco, czyli bezalkoholowy, czerwono-pomarańczowy aperitif, a do tego próbuj niewielkich lokalnych przekąsek, np. tramezzini, owoców morza lub makaronów.

Najsmaczniej zjesz w Ristorante Osteria N. 1, Osteria del Canson lub Osteria al. Pesador. Gdy przyjdzie Ci ochota na deser, koniecznie zjedz lody. Wszak te włoskie są najlepsze na świecie. Gdzie się udać? Do lodziarni Alaska przy Calle Larga dei Bari, do Gelateria il Doge przy Dorsoduro, a także do La Mela Verde przy Fondamenta de l'Osmarin Castello.

Będąc w Wenecji, warto skorzystać z tzw. wodnej taksówki, czyli vaporetto. Dzięki niej można wybrać się na pobliskie wyspy Laguny Weneckiej. Szczególnie malownicze są Murano, Burano oraz Lido. Pierwsza z nich to de facto siedem wysepek połączonych mostami podobnie jak Wenecja. Miejsce to znane jest nie tylko z pięknych, wielobarwnych fasad domów, ale także długiej tradycji wytwarzania ozdobnego szkła Murano. W Burano można nacieszyć oczy kolorową architekturą oraz znanymi na całym świecie koronkami, a na Lido skorzystać z jednej z wielu szerokich, piaszczystych plaż.

Przydatne informacje o lotniskach

Las Palmas Wenecja