Menu

Ryanair loty z Liverpoolu do Alicante

Alicante

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Barrio Santa Cruz

  Na romantyczny spacer wybierz się wieczorem do dzielnicy Santa Cruz, pełnej wąskich uliczek i schodków niczym w labiryncie. Nie ma tu samochodów, jest cicho i przyjemnie.

 • Wskocz do tramwaju

  Najtańszym i najłatwiejszym sposobem poruszania się po mieście i pobliskich miejscowościach jest tramwaj. W Alicante przystanki znajdują się pod ziemią, przez co kojarzy się z metrem.

 • Szybuj nad miastem

  Brakuje Ci adrenaliny? Koniecznie zobacz Alicante z innej perspektywy - Do You Wanna organizuje loty paralotnią i ze spadochronem. Nowicjusze latają z instruktorem. 

Co warto zobaczyć w Alicante?

Portowe miasto w południowo-wschodniej Hiszpanii, którego nazwa po arabsku oznaczała “źródło światła”. Alicante wielokrotnie było podbijane przez kolejnych europejskich i arabskich władców, co odbiło się m.in. na wyglądzie miasta.

Poznawanie miasta warto zacząć od wizyty na zamku Santa Bárbara, którego początki sięgają IX wieku. Można tam wejść lub wjechać windą. Ze szczytu rozpościera się wspaniały widok na całe Alicante i odległe miejscowości.  

W starej części miasta odwiedź barokowy ratusz z 1760 roku. To potężny gmach z wieżą zegarową i ogromnymi, zielonymi drzwiami. Wewnątrz można zobaczyć barokowe komnaty. Stąd blisko jest na popularny deptak Explanda de Espana z charakterystyczną mozaiką w kształcie fal zamiast płyt chodnikowych. Ciekawą architekturę ma z kolei katedra San Nicolás de Bari, w XVII wieku przekształcona z dawnego meczetu w chrześcijański kościół.

Z myślą o fanach żeglarstwa stworzono Museo Volvo Ocean Race - przy szumie fal zobaczysz miniatury statków, popłyniesz na symulatorze i poznasz historię regat. Miejsce dobrze przygotowane na wizyty z dziećmi.

Największa i najszersza plaża na Costa Blanca to Playa de Guardamar. Praktycznie wzdłuż całej długości piaszczystej plaży wejście do morza jest łagodne, można bezpiecznie przejść dość daleko od brzegu.

Popołudniu koniecznie zajrzyj na Rambla de Mendez Nunez, główną ulicę z restauracjami, knajpkami i sklepami. Stoliki rozstawione są pośród ogromnych drzew, które tworzą niesamowity klimat. Na deser wybierz się do Heladeria Borgonesse, gdzie dostaniesz najsmaczniejsze lody w całym Alicante. Bardzo smaczne i tanie tapas podają w Lizarran.

Jeśli szukasz prawdziwej, baskijskiej kuchni, nie możesz ominąć Restaurante Katagorii. Zjesz tu pinchos, baskijskie przekąski, czyli kawałki bagietek z oryginalnymi dodatkami. Zgodnie ze zwyczajem, przekąski wystawione są na ladzie, wystarczy podejść i wybrać, na co ma się ochotę.

Przydatne informacje o lotniskach

Liverpool Alicante

Popularne linie latające na trasie Liverpool - Alicante