Menu

Ryanair loty z Liverpoolu do Bergerac

Pokaż filtry

Bergerac

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Co warto kupić?

  Wino to nie jedyny tutejszy wyrób, który warto zabrać do domu. Polecamy dżemy, przetwory z kasztanów, pasztety z kaczek czy gęsi, octy smakowe i oleje z włoskich orzechów czy kruche ciasteczka.

 • Do lasu

  Nawet w Bergerac warto czasami wstać od stołu. Pobliskie lasy to doskonałe tereny do zwiedzania dokładnie tak, jak lubisz - na piechotę, na rowerze lub konno. Wypożyczalnie i stadniny bez problemu znajdziesz na obrzeżach miasta.

 • Spacer po mieście

  Wolisz nie wybierać się poza miasto? Nic dziwnego, tutejsze kamieniczki mają wyjątkowy urok. Podczas przemierzania labiryntów uliczek spójrz w górę, by zobaczyć Bogato zdobione drzwi i okna czy domy z pruskiego muru.

Co warto zobaczyć w Bergerac?

Miasteczko w zachodnio-południowej części Francji, położone ok. 100 km na wschód od Bordeaux. Znane przede wszystkim z pobliskiego regionu winiarskiego Bergerac. Rocznie produkuje się tu ok. 360 tys. hektolitrów czerwonego wina, 23 tys. hektolitrów różowego oraz 250 tys. hektolitrów białego wina. Najbardziej cenione są tutejsze słodkie wina, produkowane z winogron z opóźnionych zbiorów. Z plantacji winorośli utrzymują się tutaj całe pokolenia, tradycja pędzenia wina sięga w tym regionie czasów rzymskich. Gdy w połowie XIII wieku tereny podlegały koronie brytyjskiej, właśnie tam trafiały beczki najlepszego wina z Bergerac.

W regionie Bergerac obowiązkowa wręcz jest wizyta w tutejszych winiarniach, oczywiście połączona z degustacją. A jest czego smakować! Mamy tu wina czerwone, o pełnym, głębokim smaku, różowe o owocowych nutach, słodkie z późnych zbiorów, a nawet o konsystencji syropu. Możesz zajrzeć do wybranej winiarni, lub podążać tutejszym Szlakiem Wina, na którym znajdują się najważniejsze i najbardziej wyjątkowe plantacje i winiarnie regionu.

Tutejsza kuchnia to prawdziwa uczta dla smakoszy. Warto skosztować szczególnie fois gras, miękkiego koziego sera, trufli z tutejszych lasów, a na deser - tradycyjnie wytwarzanych lodów z truskawkami dojrzewającymi w pełnym słońcu. W każdej restauracji czy gospodzie dostaniemy wino najlepiej komponujące się z wybranym daniem. Gdzie zjeść? W La Ferme de Biorne, restauracji oddalonej 12 km na północny zachód od Bergerac, serwują gęsi, przepiórki i kaczki z własnej hodowli. W centrum miasta ogromna popularnością z kolei cieszy się Villa Laetitia. Mieszkańcy Bergerac bardzo chętnie zaglądają właśnie tutaj po tradycyjne dania z regionu Bergerac. A na deser polecamy Fleur d’Oranger po północnej stronie rzeki, gdzie podają wyśmienite koktajle i lody.

Przydatne informacje o lotniskach

Liverpool Bergerac

Popularne linie latające na trasie Liverpool - Bergerac