Menu

Tanie loty z Livingstone do Hanoweru

Pokaż filtry

Hanower

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wjazd pod kątem

  W Nowym Ratuszu od lutego do listopada możliwy jest wjazd (częściowo pod kątem 17 stopni) na wieżę widokową „krzywą” windą ze szklaną podłogą. Bilet kosztuje tylko 3 euro.

 • Zabawa na całego

  Każdego roku na przełomie czerwca i lipca w mieście odbywa się Festiwal Bractw Kurkowych. Przez dziesięć dni i nocy bawić można się w wesołym miasteczku, na koncertach i festynach.

 • Po nitce do kłębka

  Czerwona Nić Hanoweru to trasa turystyczna o długości 4,2 km, przy której znajduje się 36 zabytków. Można ją przejść w niecałą godzinę.

Co warto zobaczyć w Hanowerze?

Hanower to miasto o średniowiecznych korzeniach. Szczególnie ciekawie prezentują się zabytkowe uliczki w okolicy Ballhofplatz, przy których można znaleźć przykłady tradycyjnej niemieckiej architektury sztychulcowej. Piękne są również okolice Uniwersytetu im. Wilhelma Leibniza oraz Ahlem, gdzie znajduje się miejsce pamięci dawnego getta żydowskiego. Tym, co wyróżnia stolicę regionu, są również tereny zielone. Warto poświęcić kilka godzin na piknik nad rzeką Leine lub nad jeziorem Maschsee, a także w niezwykle pięknych ogrodach królewskich Herrenhauser lub w Maschparku, szczególnie w okolicy ratusza. W miejscach tych przy ładnej pogodzie na pewno spotkasz wielu hanowerczyków, którzy będą tam biesiadować przy grillu i piwie pod chmurką.

Warto również wybrać się poza miasto. W niewielkiej odległości od Hanoweru znajdują się bowiem urokliwe miejscowości Hildesheim oraz Pattensen. Pierwsza z nich znana jest z wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO monumentalnej Katedry Najświętszej Maryi Panny (Mariendom) z IX wieku oraz romańskiego kościoła pw. św. Michała (Michaeliskirche). Warto przyjechać tu także dla starówki, która została niemal w całości zrekonstruowana po jej zburzeniu w wyniku bombardowań w okresie II wojny światowej. Marktplatz obecnie uważany jest za jeden z najpiękniejszych rynków na świecie. Pattensen natomiast odwiedzany jest tłumnie m.in. z powodu neogotyckiego zamku Marienburg, który do dziś pełno funkcję rezydencji książąt hanowerskich z dynastii Welfów.

Czym wyróżnia się kuchnia Dolnej Saksonii? W lokalnych daniach pojawiają się głównie wieprzowe kiełbasy, ale także dziczyzna czy ryby – zarówno słodkowodne (czerwone okonie oraz pstrągi), jak i morskie (flądry). Region ten słynie również z dań z jarmużem (nazywanym oldenburską palmą), np. jarmuż z ostrą kiełbasą, oraz „białego złota”, tj. białych szparagów podawanych z sosem holenderskim lub masłem oraz obowiązkowo z lampką białego wina. W Hanowerze warto poszukać również placków z mąki gryczanej oraz deserowego kremu z białego wina dynastii Welfów (Welfenspeise). Gdzie zjeść w Hanowerze? Polecamy lokale serwujące tradycyjne dania, tj. Bavarium, Broyhan Haus oraz Reimanns Eck.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Livingstone do Hanoweru znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Livingstone do Hanoweru mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Livingstone do Hanoweru mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Livingstone do Hanoweru?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Livingstone do Hanoweru obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Livingstone Hanower

Tablica lotów:

Livingstone Hanower

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Hanowerze

Znajdź nocleg w Hanowerze