Menu

Ryanair loty z Madrytu do Bolonii

Pokaż filtry

Bolonia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Imponujące arkady

  Nie znajdziesz drugiego miasta z taką liczbą arkad – w samym centrum miasta znajdziemy ich około 38 kilometrów! Piękno tego imponującego i zgłoszonego do listy światowego dziedzictwa UNESCO zabytku, można odkryć w trakcie długiego spaceru.

 • Weekendowe deptaki

  Każdego piątkowego wieczora trzy główne ulice centrum miasta zamieniają się w deptaki. Zakaz wjazdu obowiązuje aż do północy w niedzielę. Warto o tym pamiętać, planując podróż na lotnisko – wówczas dojazd transportem publicznym być utrudniony!

 • Przepyszne jedzenie

  Co podobało nam się najbardziej? Restauracja Ceserina z niesamowitymi makaronami oraz American Graffiti, gdzie we wnętrzu klasycznego amerykańskiego baru z lat 50. spróbujesz najlepszych burgerów na świecie!

Co warto zobaczyć w Bolonii?

To całkiem niewielkie, ale przepiękne miasto, w którym z pewnością się zakochasz! Zalotna i pełna uroku, Bolonia roi się od starych domów i kościołów z imponującą architekturą. Idealna na krótki romantyczny wypad, powinna być zwiedzana pieszo w trakcie niespiesznych spacerów, podczas których można delektować się każdym krokiem. Co więcej, zawsze można wypożyczyć auto i zwiedzić pobliskie miasta: Florencję i Pizę.

Czego nie możesz przegapić w Bolonii:

Wieże Asinelli i Garisenda. Wstęp na nie kosztuje tylko 6 euro, a dają możliwość podziwiania widoku całego miasta, będąc jego największymi atrakcjami. Uwaga! Schody prowadzące na ich szczyty są bardzo stare i wąskie, a patrzenie w dół w trakcie wchodzenia na górę nie jest polecane ludziom o słabych nerwach! Wieże wzięły swoją nazwę od nazwisk dwóch rodzin, które je zbudowały. Legenda mówi, że jedna z nich jest wyższa z powodu… miłości! Według legendy, syn ubogiego mężczyzny zakochał się w córce władcy, który pozwolił na małżeństwo tylko pod warunkiem, że chłopak wybuduje najwyższą wieżę w Bolonii.

Piaza Maggiore. Plac usytuowany w centrum Bolonii, przy którym mieści się Bazylika Św. Petroniusza, architektoniczne arcydzieło i jednocześnie największy ceglany kościół na świecie! Główny hol można zwiedzać bez żadnych opłat, a za możliwość zwiedzania całej świątyni zapłacimy 3 euro. Na Piazza Maggiore znajduje się również Palazzo Comunale i El Palazzo del Podestà. Niedaleko znajduje się Piazza del Nettuno, na którym stoi Fontanna Neptuna.

Przydatne informacje o lotniskach

Madryt Bolonia

Popularne linie latające na trasie Madryt - Bolonia