Menu

Wyloty Mardin - Loty z Mardin

Mardin

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Miasto na wzgórzu

  Mardin położone jest na wzgórzu o wysokości 1083 m n.p.m. Stara część miasta znajduje się na jego szczycie. Takie położenie miało ułatwić mieszkańcom obronę w razie najazdów.

 • Pociąg do Mardin

  W mieście nie ma stacji kolejowej. Tory kończą się kilka kilometrów na południe od Mardin, w wiosce Istasyon. Z powodu zbyt dużego wzniesienia zrezygnowano z ciągnięcia tu torów. 

 • Sklepy

  Jeśli nocujesz w starej części miasta, musisz pilnować godzin zamknięcia sklepów. O godz. 22 nie zrobisz tu żadnych zakupów. Nawet sklepy z alkoholem, choć zazwyczaj otwarte dłużej, tu są zamknięte.

Co warto zobaczyć w Mardin?

Tureckie miasto co roku przyciąga tłumy turystów chcących z bliska zobaczyć niezwykłą architekturę pochodzącą z czasów panowania dynastii Artukidzi od XII do początku XV wieku. Stare miasto znajduje się na wzgórzu, z którego najlepiej widać całe zabudowania dzisiejszego Mardin, ciągnące się w dół po zboczu. Właśnie tu zacznij zwiedzanie. Tutejsze górskie pasmo dawniej wyznaczało północną granicę Mezopotamii.

Koniecznie zajrzyj do miejskiego muzeum przy Cumhuriyet Caddesi, które mieści się w odrestaurowanej rezydencji z końca XIX wieku. W muzeum zobaczysz m.in. asyryjski wazon VII wieku p.n.e. czy znaleziska z pobliskiego Girnavaz, pochodzące z epoki brązu. Drugie warte uwagi muzeum, Sakıp Sabancı, znajduje się przy Eski Hükümet Caddesi. Dawniej były tu koszary, dzisiaj poznasz w nich historię i kulturę Mardin. 

Czas na zakupy! Przy Cumhuriyet Caddesi, która znajduje się jedną przecznicę od wzgórza, rozpościera się ogromny bazar w iście arabskim stylu. Uważaj na wszędobylskie osły, od wieków wykorzystywane jako najlepszy środek transportu w tym górzystym terenie. Kupisz tu dosłownie wszystko – od jedzenia, przez tkaniny, po przedmioty gospodarstwa domowego. Jeśli chcesz kupić pamiątkę z Mardin, wybierz delikatny, bogato zdobiony szal. Pamiętaj, że obowiązkowo należy się targować. 

Jednym z najpiękniejszych meczetów w Mardin jest pochodzący z XIV wieku Şehidiye Camii. Rozpoznasz go z daleka po jednym, smukłym minarecie. Wyglądem przypomina gotową do startu rakietę. Gdy już tu dotrzesz, zarezerwuj sobie przynajmniej godzinę na spacer po okolicy. Jest równie piękna, a uwagę przyciąga dosłownie każdy szczegół elewacji domów. Kolejny meczet wart uwagi, przy Cumhuriyet Caddesi, to meczet Zinciriye z imponującymi, ogromnymi drzwiami. Jest tu również punkt widokowy, z którego doskonale widać miasto.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Mardin znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Mardin mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Mardin mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Mardin?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Mardin obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Mardin

Popularne linie latające z Mardin