Menu

Tanie loty z Monterey (CA) do Batmanu

Pokaż filtry

Batman

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Złoża ropy naftowej

  W okolicy miasta, zaledwie kilka kilometrów od niego, znajduje się największe pole naftowe w kraju - Batı Raman. Jest ono także najbardziej wydajne, produkuje się tu około 7 500 baryłek ropy na dzień.

 • Gorące miasto

  W lecie miasto jest jednym z najgorętszych w całej Turcji - temperatura sięga ponad 31 stopni. Rekordowa temperatura pojawiła się tu w lipcu 1962 roku, gdy sięgnęła niemal 49 stopni!

 • Prawdziwy spór czy promocja miasta?

  W 2008 roku burmistrz miasta, Huseyin Kalkan, zapowiedział pozwanie Warner Bros o rzekome bezprawne wykorzystywanie nazwy miasta. Warto jednak wiedzieć, że postać powstała wcześniej, niż miasto.

Co warto zobaczyć w Batman?

Batman jest tureckim miastem położonym w prowincji o tej samej nazwie, w regionie Południowo-wschodniej Anatolii. Leży on u spływu rzeki Batman z Tygrysem. Jeszcze w latach pięćdziesiątych było tu małe miasteczko, którego liczba mieszkańców nie przekraczała trzech tysięcy. W okolicy znajdują się jednak ogromne pola naftowe, dlatego wraz z rozpoczęciem intensywnych prac związanych z wydobyciem na nich ropy, miasto rozrosło się w niesamowitym tempie. Dziś jest dużą metropolią, zamieszkałą przez prawie trzysta pięćdziesiąt tysięcy osób.

Region południowo-wschodniej Turcji jest piękny - tutejsza natura ma w sobie wszystko, o czym zamarzysz. Piętrzące się góry, wodospady i mnóstwo polnych kwiatów zapewniają piękne widoki. Jaskinie i ruiny, które tu znajdziesz, są jednymi z najstarszych na świecie. Na rzece przy mieście znajduje się piękny most łukowy Malabadi Köprüsü, zbudowany w połowie XII wieku. Sam Batman jest typowym miastem dla swojego regionu, jest więc idealną opcją dla Ciebie, jeśli chcesz poczuć jego atmosferę i klimat.

Zastanawiasz się jednak z pewnością, skąd wzięła się nazwa tego miasta, dziś na świecie kojarzona dość jednoznacznie. Nie ma ona, jak łatwo się domyślić, żadnego związku z postacią z Gotham City,  co nie zmienia faktu, że ze względu na oczywiste skojarzenia, ściąga do miasta wielu jego fanów. Nazwa miasta wzięła się od nazwy rzeki, która przy nim płynie. A skąd pochodzi jej imię? Istnieją co najmniej dwa źródła tego słowa. Pierwsze z nich mówi o tym, że nazwa pochodzi od dawnej tureckiej jednostki miary. Drugie - co wydaje się bardziej prawdopodobne - odwołuje się do leżących w okolicy gór Bati Raman, nazwa rzeki miała być skrótem ich nazwy. 

Jeśli masz ochotę na tradycyjną, turecką kuchnię, z pewnością się nie zawiedziesz. Spośród wielu restauracji i knajpek, wybierz na przykład Comce Lokantasi przy Diyarbakir Cad. 32 lub do Xalo Hayran Ciger Salonu przy Yeni Mahalle 1008 sk.15.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Monterey (CA) do Batmanu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Monterey (CA) do Batmanu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Monterey (CA) do Batmanu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Monterey (CA) do Batmanu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Monterey (CA) do Batmanu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Monterey (CA) Batman

Tablica lotów:

Monterey (CA) Batman

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Batmanie

Znajdź nocleg w Batmanie