Menu

Tanie loty z Monachium do Porto

Porto

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wino elementem traktatu

  W XVII wieku Anglicy odkryli, jak pyszne wino produkowane jest w Porto. Zasmakowało im do tego stopnia, że wysokość cła przy jego sprzedaży wpisano do traktatu o handlu między tymi krajami.

 • Herbata w pięknych okolicznościach

  Będąc w Porto, zajrzyj do Ogrodów Pałacu Kryształowego. W tym pięknym miejscu spotkasz pawie, a także możesz wybrać się do Rota do Cha, gdzie będziesz mógł przebierać w rodzajach wyśmienitej herbaty.

 • Mercado do Bolhao

  Prawdziwą atmosferę miasta poczujesz na miejskim targu. Zgodnie z tą myślą, polecamy Ci wizytę na Mercado do Bolhao przy rua Formosa. Spotkasz tu więcej mieszkańców niż turystów i kupisz lokalne produkty.

Co warto zobaczyć w Porto?

Porto - położone w północnej części Portugalii, nad Oceanem Atlantyckim - jest drugim pod względem wielkości miastem kraju. Uznawane za jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miast na świecie.

Wybierz się na spacer przez most Ponte Dom Luís I. Nazwany został na cześć króla Ludwika I, a łączy brzegi niezwykle malowniczej rzeki Douro. Tę dwukondygnacyjną, stalową konstrukcję zaprojektował uczeń Gustava Eiffla - Teofil Seyrig. Sam most jest niezwykle fotogeniczny, a pozwala także na podziwianie okolicy rzeki, wzdłuż której tętni życie Porto. Niezwykle przyjemna jest także przejażdżka zabytkowym tramwajem przez całe miasto. Najlepiej wybierz kurs linią o numerze 1, jest on najdłuższy, biegnie od stacji Infante, aż do Passeio Alegre, tuż przy ujściu rzeki do Oceanu Atlantyckiego. Jeśli masz ochotę obejrzeć panoramę całego miasta, wybierz się do kościoła dos Clérigos. Na jego tyłach zbudowana jest wieża, ma sześć pięter i ponad 200 schodów. Warto się wspiąć dla widoków, jakie zastaniesz na szczycie!

Przy wspomnianej wcześniej rzece ciągnie się deptak, którym dotrzesz do miejsc, gdzie produkują porto - najsłynniejszy trunek powstający w okolicy. Poznasz je bez trudu, na dachach mają białe szyldy, widoczne już z daleka. Możesz tu nie tylko degustować i kupić wino, które najbardziej Ci zasmakuje, ale także wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem po winnych piwniczkach. Inne miejsce, konieczne do odwiedzenia, jeśli jesteś miłośnikiem win? Słynny bar Vinologia - Portologia Porto, La Maison des Porto przy Rua de Sao Joao. Spróbujesz w nim win z małych winnic, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Ceny są tutaj trochę wyższe, niż w innych miejscach, mimo to, zdecydowanie warto się tu wybrać!

Czego warto spróbować, będąc w Porto? Na pewno lokalnych owoców i warzyw. Panujący tu klimat jest wprost idealny do wzrostu roślin - spróbuj gruszek i cytrusów. Skosztuj także pieczonych kasztanów, sprzedawanych wprost na ulicy. Na prawdziwie portugalski obiad lub kolację wybierz się do Tapabento Trindade przy Largo Doutor Tito Fontes 147 lub do O Paparico przy Rua de Costa Cabral 2343.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Monachium do Porto w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Monachium do Porto, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Monachium do Porto mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Monachium do Porto?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Monachium do Porto obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Monachium Porto

Popularne linie latające na trasie Monachium - Porto

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Porto

Znajdź nocleg w Porto