Menu

Tanie loty z Neapolu do Monachium

Monachium

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Przyleć we wrześniu

  Właśnie w tym miesiącu przez dwa tygodnie co roku na Theresienwiese w Monachium odbywa się tradycyjny Oktoberfest. Festyn piwny czy też dożynki chmielne to nie tylko picie piwa, ale także tańce, śpiewy, doskonałe jedzenie i najlepsza zabawa na licznych karuzelach.

 • Dla fanów motoryzacji

  W Monachium znajduje się muzeum BMW. Imponującą wystawę aut i motocykli tej marki zobaczyć można od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 18. Bilety kosztują ok. 9 euro od osoby.

 • Nie tylko piwo

  W Monachium znajduje się jedno z największych na świecie muzeów naukowo-technicznych. W olbrzymich halach Deutsches Museum zobaczysz wystawy dotyczące samolotów, samochodów, komputerów, mikroskopów itp. Uwaga – poświęć na tę atrakcję co najmniej cały dzień.

Co warto zobaczyć w Monachium?

Słyszysz Monachium, myślisz Oktoberfest. Sporo w tym racji, ale warto wiedzieć, że miasto ma do zaproponowania więcej niż tylko uwielbienie do złotego trunku. Co warto zobaczyć, gdzie być i co zjeść w stolicy Bawarii?

Zwiedzanie zacznij od zabytkowej i najpiękniejszej części miasta, czyli Marienplatzu. Na zdjęciu koniecznie umieść także Neues Rathaus, czyli wybudowany w stylu neogotyckim Nowy Ratusz z elewacją, na której pokazana jest historia landu. Na wieży tego budynku znajduje się zegar z ruchomymi figurami, a na wysokości 85 metrów taras widokowy, na który w sezonie można wejść codziennie w godzinach 11, 12 oraz 17, a w okresie od października do lutego tylko o 11 i 12.Wrażenie robią także olbrzymia, wybudowana z cegły piętnastowieczna katedra Najświętszej Maryi Panny, czyli Frauenkirche, oraz mniejszy, ale starszy, bo dwunastowieczny, kościół św. Piotra (Peterskirche).

Niedaleko centrum, wzdłuż brzegu rzeki Izary, zlokalizowany jest, będący olbrzymią atrakcją nie tylko dla turystów, ale także mieszkańców Monachium, Ogród Angielski, czyli Englischer Garten. Jest to największy w Europie, liczący ponad 370 hektarów park śródmiejski, na terenie którego znajduje się m.in. jezioro Kleinhesseloher See z plażą naturystów, las, a także największy w mieście ogródek piwny Biergarten zlokalizowany wokół Wieży Chińskiej (Chinesischen Turm).

W miejscu tym o każdej porze słychać nie tylko gwar i śmiech, ale także muzykę na żywo. By poczuć się jak prawdziwy monachijczyk, musisz spędzić tutaj chociaż chwilę, najlepiej z preclem i kuflem w ręku. Gdy przyjdzie Ci ochota na nocne imprezowanie, wybierz się na Grafinger Straße 6 do Kultfabrik. Tam w jednym miejscu znajdziesz ponad 20 klubów, restauracji, barów i kilka scen koncertowych.

Jeżeli jesteś miłośnikiem klimatycznych piwiarni z tradycjami, nie możesz pominąć Hofbräuhaus Am Platzl. Miejsce to funkcjonuje nieprzerwanie od 1589 roku i jest w stanie obsłużyć jednocześnie ok. czterech tysięcy osób. Serwują tutaj lokalne trunki i dania bawarskiej kuchni, a w każdą niedzielę gra bawarska muzyka na żywo. Nie zawiodą Cię również dania przygotowywane w Schuhbeck’s in den Südtiroler Stuben przy Platzl 6 oraz w Augustiner przy Neuhauserstrasse 27, Ludwigs przy Heiliggeiststrasse 6, a także  Brenner przy Maximilianstrasse 15. Chociaż bawarska kuchnia jest raczej tłusta, nie odmawiaj sobie przyjemności skosztowania jej flagowych potraw. Na pewno zamów Krustebraten, czyli pieczeń wieprzową ze skórą, Haxe (golonkę), Sauerlunge, tj. płucka na kwaśno czy Weißwürste, czyli bawarskie kiełbaski serwowane z ziemniakami oraz zasmażaną kapustą.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Neapolu do Monachium w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Neapolu do Monachium, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Neapolu do Monachium mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Neapolu do Monachium?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Neapolu do Monachium obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Neapol Monachium

Popularne linie latające na trasie Neapol - Monachium

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Monachium

Znajdź nocleg w Monachium