Menu

Nicea Norwegia - Tanie loty

Norwegia

 • Oslo
 • Bergen
 • Stavanger
 • Trondheim
 • Aalesund
 • Tromso
 • Bodo
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Park Vigelanda

  Norweski rzeźbiarz Gustav Vigeland w 1907 roku otrzymał zlecenie zaprojektowania fontanny w parku Frognerparken. Niewielkie zlecenie szybko zaczęło zmieniać się w monumentalne założenie, które było w nadal w budowie w momencie śmierci autora w 1943 roku. Ostatecznie, ukończone kilka lat później, obejmuje 121 rzeźb przedstawiających niemal 600 postaci, pośród których znajdziemy też rzeźbę – autoportret autora. Dziś tę część parku znamy jako Park Vigelanda.

 • Muzeum jednego statku

  Jednym z ciekawszych miejsc w stolicy Norwegii jest muzeum statku Fram. Dlaczego Norwegowie postanowili uhonorować akurat ten statek? Fram został wybudowany na zlecenie słynnego polarnika Fridtjofa Nansena i przetrwał w czasie swojej pierwszej wyprawy trwające aż trzy lata uwięzienie w lodach Arktyki. Kilkanaście lat później uczestniczył w wyprawie Roalda Amundsena, która jako pierwsza osiągnęła biegun południowy. To po prostu statek-legenda!

 • Krzyk z Oslo

  Jeden z najsłynniejszych obrazów świata znajduje się w Oslo! To „Krzyk” Edvarda Muncha, który jest perłą w kolekcji Narodowego Muzeum Sztuki, Architektury i Projektowania. Arcydzieło ekspresjonizmu jest jednak dość pechowe – już dwa razy padało łupem złodziei. Ostatnia kradzież – w 2004 roku – miała filmowy przebieg. Złodzieje w biały dzień sterroryzowali pistoletami pracowników ochrony i wynieśli obraz. Odzyskano go dwa lata później.

Co warto zobaczyć w Oslo?

Stolica Norwegii to miasto zielone i ekologiczne, choć znane całemu światu przede wszystkim jako miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla. Miejski ratusz – monumentalna modernistyczna budowla, która co roku gości tę ceremonię, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i widocznych obiektów w mieście. Wysoki i potężny gmach strzeże wejścia do miejskiego portu.

Norweska stolica zajmuje przytulną przestrzeń między fiordem Oslofjorden a okolicznymi wzgórzami. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej i promowaniu rowerów, można poznawać Oslo w łatwy i wygodny sposób. Oprócz klimatycznego centrum miasta warto zobaczyć miejskie nabrzeże ze średniowieczną twierdzą Akershus, kontrastującą z nieodległym nowoczesnym budynkiem Opery Narodowej. Zaledwie kilka kilometrów na północ od tego miejsca znajduje się kolejny ciekawy obiekt - Pałac Królewski otoczony przez piękny park Slottsparken, a także muzeum poświęcone słynnemu dramatopisarzowi – Henrykowi Ibsenowi.

Holmenkollen to gratka dla miłośników sportu – kultowa skocznia mieści także ciekawe Muzeum Narciarstwa. Wystawa opisuje rozwój narciarstwa na przestrzeni ostatnich… 4000 lat! Z kolei wielbiciele nordyckiego folkloru powinni udać się do Norweskiego Muzeum Ludowego na wyspie Bygdøy. Ten olbrzymi skansen pokazuje oblicze norweskich wsi i miast z okresu XVII-XIX wieku. Zobaczymy tam nie tylko oryginalne budynki i muzealne eksponaty, ale przyjrzymy się także codziennemu życiu i pracy dawnych mieszkańców Norwegii.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Nicei do Norwegii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Nicei do Norwegii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Nicei do Norwegii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Nicei do Norwegii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Nicei do Norwegii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Nicei

Popularne linie latające na trasie Nicea - Norwegia