Menu

Lufthansa loty z Poznania

Pokaż filtry
 • Belgia
  z: Poznań (POZ)
  Bruksela
  Sprawdź szczegóły
  od 96 PLN
 • Jordania
  z: Poznań (POZ)
  Amman
  Sprawdź szczegóły
  od 303 PLN
 • Hiszpania
  z: Poznań (POZ)
  Gran Canaria
  Sprawdź szczegóły
  od 1821 PLN

Poznań

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Miasto królów

  W poznańskiej Bazylice Archikatedralnej św. Piotra i św. Pawła znajduje się symboliczny grobowiec pierwszych królów Polski - Mieszka I oraz Bolesława I Chrobrego.

 • Średniowieczny jarmark

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.

 • Rogalowe Muzeum

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.Tu nauczysz się poznańskiej gwary, zobaczysz, jak wypiekane są Rogale Świętomarcińskie oraz poznasz historię miasta w pigułce. Atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań położony jest w zachodniej części Polski, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jedno z najstarszych miast w kraju. Badania archeologiczne wskazują na pierwsze ślady ludzi na tym terenie już w epoce paleolitu. Wiadomo, że byli to łowcy reniferów.   

Pierwsi osadnicy pojawili się tu pomiędzy V a IV wiekiem p.n.e. Zdaniem historyków to właśnie w Poznaniu mógł nastąpić chrzest Polski w 966 roku. Zanim jednak do tego doszło, na tym terenie żyli Polanie - lud słowiański, od którego pochodzą takie zwyczaje jak wiosenne porządki, malowanie pisanek, a nawet kolędowanie, dzisiaj kojarzone wyłącznie z chrześcijańskimi tradycjami.

Najbardziej znany symbol Poznania to dwa koziołki, które bodą się codziennie w południe na wieży ratusza. Po raz pierwszy pojawiły się tu w 1551 roku. Charakterystyczne dla miasta są również kolorowe kamieniczki, gdzieniegdzie pokryte szkicami malarzy.

Znajduje się tu również najmłodszy zamek w Europie - Zamek Cesarski wybudowano w 1910 roku dla króla Prus, Wilhelma II. W 1939 roku rozpoczęto remont - miała to być siedziba Adolfa Hitlera. Wiele pomieszczeń przebudowano i zmieniono ich funkcję. Zamek zwiedzać można zarówno w dzień, jak i nocą. Pałac Górków, renesansowa rezydencja magnacka, dziś jest siedzibą Muzeum Archeologicznego. Na dachu budowli znajdował się dawniej taras z altaną oraz… sadzawka z rybkami.

Po całym dniu zwiedzania odpocząć można w Parku Cytadela. Wśród zieleni znajdziemy zabudowania forteczne, cmentarze, pomnik upamiętniający żołnierzy walczących o Poznań w 1945 roku czy Muzeum Uzbrojenia, mieszczące się w pozostałościach Fortu Winiary z XIX wieku.

Na prawdziwy polski obiad warto wybrać się do restauracji Wiejskie Jadło. W menu klasyczne pierogi, żurek w chlebie, gołąbki czy kaczka z jabłkami. Z kolei Klubokawiarnia Proletaryat serwuje podróż do przeszłości. Przenosi gości w epokę PRL-u, i to nie tylko dzięki wystrojowi. W menu, obok wszelkich alkoholi, znajdują się obowiązkowe zagryzki - słonina, ogórki kiszone, śledź czy chleb ze smalcem.

Przydatne informacje o lotniskach w Poznaniu

Popularne linie latające z Poznania

Latanie jest przede wszystkim wygodne. Dlatego loty z Poznania do Berlina Lufthansa to czas, który naprawdę warto wykorzystać. Podczas lotu można na przykład podziwiać piękne widoki, ustalać z rodziną trasę wycieczki i załatwiać inne ważne sprawy z pokładu samolotu. W samochodzie czy w pociągu nie ma się takiej możliwości, natomiast samolot to sam komfort i wygoda, zwłaszcza jeżeli kupimy bilety lotnicze do Poznania Lufthansa w naprawdę atrakcyjnej cenie. Nie warto czekać, tak samo jak nie warto przepłacać. Dlatego  zapytaj twoich najbliższych, czego oczekują na następne wakacje, bo być może lot do Berlina będzie tym, o czym zawsze marzyli. Tanie loty do Poznania Lufthansa to przede wszystkim przyjemność, której nie warto zamieniać na nic innego.  Zdecyduj już dziś, jak chcesz spędzić swój najbliższy urlop.