Menu

LOT loty z Poznania

Pokaż filtry
 • Polska
  z: Poznań (POZ)
  Warszawa
  Sprawdź szczegóły
  od 200 PLN
 • Turcja
  z: Poznań (POZ)
  Dalaman
  Sprawdź szczegóły
  od 1257 PLN
 • Grecja
  z: Poznań (POZ)
  Zakynthos
  Sprawdź szczegóły
  od 1084 PLN

Poznań

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Miasto królów

  W poznańskiej Bazylice Archikatedralnej św. Piotra i św. Pawła znajduje się symboliczny grobowiec pierwszych królów Polski - Mieszka I oraz Bolesława I Chrobrego.

 • Średniowieczny jarmark

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.

 • Rogalowe Muzeum

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.Tu nauczysz się poznańskiej gwary, zobaczysz, jak wypiekane są Rogale Świętomarcińskie oraz poznasz historię miasta w pigułce. Atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań położony jest w zachodniej części Polski, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jedno z najstarszych miast w kraju. Badania archeologiczne wskazują na pierwsze ślady ludzi na tym terenie już w epoce paleolitu. Wiadomo, że byli to łowcy reniferów.   

Pierwsi osadnicy pojawili się tu pomiędzy V a IV wiekiem p.n.e. Zdaniem historyków to właśnie w Poznaniu mógł nastąpić chrzest Polski w 966 roku. Zanim jednak do tego doszło, na tym terenie żyli Polanie - lud słowiański, od którego pochodzą takie zwyczaje jak wiosenne porządki, malowanie pisanek, a nawet kolędowanie, dzisiaj kojarzone wyłącznie z chrześcijańskimi tradycjami.

Najbardziej znany symbol Poznania to dwa koziołki, które bodą się codziennie w południe na wieży ratusza. Po raz pierwszy pojawiły się tu w 1551 roku. Charakterystyczne dla miasta są również kolorowe kamieniczki, gdzieniegdzie pokryte szkicami malarzy.

Znajduje się tu również najmłodszy zamek w Europie - Zamek Cesarski wybudowano w 1910 roku dla króla Prus, Wilhelma II. W 1939 roku rozpoczęto remont - miała to być siedziba Adolfa Hitlera. Wiele pomieszczeń przebudowano i zmieniono ich funkcję. Zamek zwiedzać można zarówno w dzień, jak i nocą. Pałac Górków, renesansowa rezydencja magnacka, dziś jest siedzibą Muzeum Archeologicznego. Na dachu budowli znajdował się dawniej taras z altaną oraz… sadzawka z rybkami.

Po całym dniu zwiedzania odpocząć można w Parku Cytadela. Wśród zieleni znajdziemy zabudowania forteczne, cmentarze, pomnik upamiętniający żołnierzy walczących o Poznań w 1945 roku czy Muzeum Uzbrojenia, mieszczące się w pozostałościach Fortu Winiary z XIX wieku.

Na prawdziwy polski obiad warto wybrać się do restauracji Wiejskie Jadło. W menu klasyczne pierogi, żurek w chlebie, gołąbki czy kaczka z jabłkami. Z kolei Klubokawiarnia Proletaryat serwuje podróż do przeszłości. Przenosi gości w epokę PRL-u, i to nie tylko dzięki wystrojowi. W menu, obok wszelkich alkoholi, znajdują się obowiązkowe zagryzki - słonina, ogórki kiszone, śledź czy chleb ze smalcem.

Przydatne informacje o lotniskach w Poznaniu

Popularne linie latające z Poznania

Jak długo odwlekałeś podróżowanie po największych miastach Europy? Ciągłe wymówki, brak czasu i brak pieniędzy wydawały się przeszkodą nie do przeskoczenia? Loty z Poznania do Frankfurtu LOT Polish Airlines pozbawiają cię dalszych wymówek. Spakuj walizki, zabierz wygodne buty i zaproponuj swoim najbliższym weekend pełen wrażeń. Weź udział w największych imprezach targowych. Odwiedź targi książki, targi muzyczne a także międzynarodową wystawę samochodów. Zaskocz swoją żonę romantycznymi spacerami po rynku Römerberg i odkryj największe perełki architektury. Bilety lotnicze do Poznania LOT Polish Airlines to okazja dla ciebie i całej Twojej rodziny. Życie jest zbyt krótkie, by odwlekać w czasie kolejne podróże. Zwiedzaj Europę korzystając z najkorzystniejszej oferty. Wróć do domu wypoczęty i nabierz apetytu na dalsze zwiedzenie.

Tablica lotów: Poznań