Menu

Tanie loty z Poznania do Ejlatu

Pokaż filtry

Ejlat

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hebrajski, arabski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Nowy izraelski szekel (ILS)

 • Kamień z Ejlatu

  W górach Ejlat wydobywa się niezwykłe kamienie, niebieskawo-zielony malachit. Wyrabia się z niego biżuterię, która jest jedną z najważniejszych pamiątek, jakie można przywieźć z tego miasta.

 • Czerwony kanion

  Wąskie szczeliny pomiędzy czerwonymi skałami, przez które w niesamowity sposób wpada światło to doskonałe miejsce na nietypowy spacer. Sporą część trasy pokonuje się na drabinkach ze sznura.

 • Upał doskwiera?

  Latem temperatury powyżej 40 st. C to nic niezwykłego w Ejlacie. Najlepszym sposobem na ochłodę są lody. Najlepsze, domowej roboty, są w Paulina Ice Creamy. Usiądź przy stoliku z widokiem na marinę.

Loty z Poznania do Ejlatu

Bezpośrednie loty z Poznania do Ejlatu były możliwe dzięki linii Ryanair do marca 2019 roku. Obecnie trzeba nieco strategii, aby dostać się do tego urokliwego miejsca w Izraelu. Przeczytaj artykuł, a zyskasz wiedzę, na co warto zwrócić uwagę oraz jakie masz możliwości.

Ejlat – dlaczego tak przyciąga?

Miasto ulokowane najbliżej południa na mapie Izraela przyciąga rzesze turystów ze względu na ciepły klimat, w którym temperatury dobowe rzadko kiedy schodzą poniżej 10°C. Z kolei w miesiącach zimowych słupki termometrów potrafią przekraczać 20°C, nic więc dziwnego, że nasi rodacy tak bardzo lubią to miejsce.

Atrakcyjna jest też lokalizacja: z jednej strony góry Negewu, z drugiej zaś Morze Czerwone, nad którym wydzielono plaże o łącznej długości 10 kilometrów. Ejlat to też miejsce, w którym można zaobserwować bogactwo raf koralowych (w zatoce Akaba). Miłośników zwierząt z pewnością ucieszy fakt, że w ich rejonach żyją dobrowolnie delfiny, które są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Przy odrobinie szczęścia można zatem popływać w towarzystwie tych sympatycznych ssaków. Ejlat zresztą jest wprost stworzony dla miłośników sportów wodnych: nurkowania, narciarstwa wodnego czy surfingu.

W niedalekim sąsiedztwie Ejlatu znajduje się Park Narodowy Doliny Timna o pustynnym charakterze. Można w nim odbyć emocjonującą przejażdżkę jeepem oraz spotkać żyjące na wolności egzotyczne zwierzęta, np. hieny, pantery czy gazele.

Tanie loty z Poznania do Ejlatu

Przyjrzyjmy się chwilę możliwościom połączeń z Poznania do Ejlatu. Mimo że nie znajdziemy tu lotów bezpośrednich, to istnieją jednak lotniska w Polsce, z których są one oferowane. Naszym zadaniem staje się więc logistyczne rozplanowanie pełnej trasy – tak, aby odpowiednio wcześnie znaleźć się w Warszawie lub Krakowie, skąd latają do Ejlatu tanie linie lotnicze. Warto rozważyć postój w tych miastach na trochę dłużej – może być też świetną okazją do odkrywania interesujących miejsc w kraju i przyjemnym startem późniejszego urlopu w Izraelu.

Z Poznania do Ejlatu przez Warszawę

Do Ejlatu (na lotnisko Ramon ETM) dolecimy linią Ryanair z Warszawy Modlin. Rejsy na południe Izraela odbywają się w czwartki i niedziele o godzinie 14.50. Na docelowym lotnisku będziemy po 4 godzinach i 5 minutach. Średnia cena takiej podróży zazwyczaj oscyluje w okolicy 110 złotych (jeśli kupujemy bilety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem).

Możemy również polecieć z lotniska Warszawa Okęcie, które położone jest znacznie bliżej centrum niż Modlin. W linii Wizz Air takie loty najniższe ceny osiągają w styczniu (ok. 120 zł) i odbywają się aż 3 razy w tygodniu, z pewnością zatem znajdziemy dogodny dla nas termin.

Z Poznania do Ejlatu przez Kraków

Do dyspozycji mamy również kursy Ryanaira, rozpoczynające się w Krakowie w soboty o 7.25 i wtorki o 15.15. Ceny tych lotów są bardzo atrakcyjne i startują już od nieco powyżej 60 złotych. Warto też pamiętać, że lotnisko Babice jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Krakowa, zatem dojeżdżając np. pociągiem z Poznania na Kraków Główny, z łatwością dostaniemy się na swój lot.

Z Poznania do Ejlatu przez Berlin

Z Poznania do Ejlatu warto również wybrać się przez… Berlin. Paradoksalnie taka trasa może okazać się najszybsza. Loty do najbardziej wysuniętego na południe Izraela miasta oferuje Ryanair, a odbywają się  w poniedziałki i piątki z lotniska Schönefeld. W styczniu w dwie strony polecimy już od 116 zł, co stanowi świetną okazję do oderwania się od zimowego klimatu. Warto wiedzieć, że Schönefeld jest jednym z przystanków Flixbusa i dotrzemy na nie z Poznania już w 3,5 godziny.

Co należy wiedzieć przed podróżą?

Polacy nie potrzebują wizy, aby dostać się na terytorium Izraela w celach turystycznych. Zezwolenie na przebywanie w tym kraju odbywa się na lotnisku – urzędnicy mogą nam je wystawić na okres maksymalnie 3 miesięcy. Należy mieć ze sobą paszport ważny co najmniej od pół roku, wydrukowany bilet na lot powrotny, potwierdzenie rezerwacji noclegu oraz przygotowaną wcześniej trasę naszej wycieczki.

Nie da się, niestety, przewidzieć, jak długo będzie trwała rozmowa ze strażnikami. Zdarza się, że zajmuje kilka minut, bywa też, że wiele godzin – jednak dobre przygotowanie na podstawowe pytania powinno pomóc w sprawnym wyjściu z lotniska i otrzymaniu wizy turystycznej. Tę zwykle otrzymuje się na osobnej karteczce, co jest o tyle komfortowe, że pieczątka Izraela przybita w paszporcie może zaskutkować niemożliwością wejścia do niektórych krajów arabskich.

Ejlat – co zabrać ze sobą?

W Ejlacie najniższa temperatura wody w ciągu roku to ok. 21°C, a najwyższa to aż 28°C. Szkoda byłoby nie skorzystać z takich warunków i nie zabrać ze sobą stroju kąpielowego. Warto wziąć ze sobą przewiewne, lekkie ubrania, nie zapominając o cieplejszych okryciach na chłodniejsze wieczory (zwłaszcza te w trakcie europejskiej zimy). Podstawą będzie też ochrona przed promieniowaniem słonecznym – koniecznie pamiętaj o spakowaniu ze sobą czapki, kremu z odpowiednim filtrem oraz okularów przeciwsłonecznych.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Poznania do Ejlatu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Ejlatu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Ejlatu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Poznania do Ejlatu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Poznania do Ejlatu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Poznań Ejlat

Popularne linie latające na trasie Poznań - Ejlat

Tablica lotów:

Poznań Ejlat

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ejlacie

Znajdź nocleg w Ejlacie