Menu

Tanie loty z Poznania do Port McNeil

Pokaż filtry

Port McNeil

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski, francuski
  Strefa czasowa: UTC-7 (lato), UTC-8 (zima)
  Waluta: Dolar kanadyjski (CAD)

 • Góry i woda

  W okolicy McNeill znajdziesz wiele inletów, czyli podobnych do fiordów zatoczek wcinających się w głąb lądu, otoczonych lasami i łagodnymi zboczami. 

 • Big Burls

  W Port McNeill odkryto dwa największe na świecie czeczotowe przerosty na pniach drzew. Nazywane są Big Burls i mają ok. 6 m średnicy. Zobaczyć je można w parku przy nabrzeżu.

 • Pomocni mieszkańcy

  Odwiedzający Port McNeill szybko przekonują się, że jego mieszkańcy są bardzo przyjaźni. Nic dziwnego, ich motto to: „Jeśli nie mogę ci pomóc, wskażę trzy osoby, które mogą”.

Co warto zobaczyć w Port McNeil?

Kraina niedźwiedzi

Port McNeill to niewielka miejscowość leżąca w północno-wschodniej części Wyspy Vancouver w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Zachwyca dziewiczą przyrodą oraz zapierającymi dech w piersiach widokami gór. To tu, wśród gęstych lasów i nad brzegiem morza, z dala od tłumów turystów zobaczysz niedźwiedzie, pumy, jelenie, dzikie ptaki, foki i ławice dzikich łososi.

Port McNeill jest cichym, liczącym zaledwie ok. 2600 osób, miasteczkiem, w którym życie toczy się wokół przetwórstwa drzewnego oraz rybnego. Pierwotnie znajdowało się tutaj obozowisko drwali, które w 1936 roku zostało przekształcone w miasteczko. Obecnie miejscowość stanowi ważny punkt komunikacyjny na wyspie, oferując dostęp promami do wiosek tubylczych ludów Kanady zrzeszonych we wspólnocie First Nations. W Alert Bay mieszkają potomkowie ludu Kwakwaka'wakw, a w Sointula członkowie ‘Namgis. Port McNeill nazywany jest również bramą do Broughton Archipelago Marine Provincial Park, czyli największego w Kolumbii Brytyjskiej parku narodowego leżącego na niezagospodarowanych wyspach u ujścia Knight Inlet.

Latem okolica zachęca do wędrówek, wędkowania i uprawiania sportów wodnych, takich jak nurkowanie, kajakarstwo czy pływanie. Lokalne firmy oferują wyprawy w celu obserwowania natury, np. wielorybów czy dzikich ptaków. Chcąc poznać kulturę regionu, warto wybrać się do Port Hardy, gdzie znajduje się indiański rezerwat, a także do galerii Just Art., gdzie znajdziesz przykłady sztuki miejscowych rzemieślników takie jak maski i totemy. Miłośnicy historii z pewnością nie będą nudzić się w Muzeum Dziedzictwa Portu McNeill, gdzie znajduje się wystawa opowiadająca o powstaniu miasta oraz przybyszach z Europy, którzy się tu osiedlili pod koniec XIX wieku.

Co zjeść w Port McNeill? Będąc na zachodnim wybrzeżu Kanady nie możesz nie skosztować typowych dla tych stron dań rybnych. W menu bez problemu znajdziesz pozycje z dzikiego łososia, czarnego dorsza, halibuta czy plamiaka, a także świeże owoce morza, np. krewetki czy małże. Gdzie zjeść? W samej miejscowości znajduje się niewiele lokali, wśród nich polecamy posiadające dobre opinie restauracje Northern Lights oraz McNeill’s Restarant.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Poznania do Port McNeil znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Port McNeil mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Port McNeil mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Poznania do Port McNeil?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Poznania do Port McNeil obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Poznań Port McNeil

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Port McNeil

Znajdź nocleg w Port McNeil