Menu

Poznań Grenada - Tanie loty

Grenada

 • Saint George's
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Dolar wschodniokaraibski (XCD)

 • Prywatna wyspa

  Jak wspomnieliśmy, Grenada zajmuje oprócz wyspy Grenady kilka innych wysp, w tym Rondę, która w 2007 roku została wystawiona na sprzedaż i za sto milionów dolarów, przeszła w prywatne ręce.

 • Trochę historii

  Pierwszą próbę osiedlenia wyspy w XVII wieku podjęli Anglicy, została ona jednak udaremniona przez mieszkających tu Indian. Pół wieku później Francuzi zawarli z nimi porozumienie, wykupując prawa do ziemi.

 • Spróbuj lokalnej specjalności

  Jednym z flagowych dań na wyspie, które oczywiście możesz dostać także w St. George’s, jest Oil-down. Jest to jednodaniowa potrawa z solonego mięsa, wielu warzyw, kluseczek oraz owoców drzewa chlebowego.

Co warto zobaczyć w Saint George’s?

Saint George’s jest stolicą i jednocześnie największym miastem wyspiarskiego kraju.  Położone w największej części na Grenadzie, a w pozostałej na wyspach Grenadynach, należących do archipelagu Wysp Zawietrznych w Małych Antylach. Saint George’s, którego nazwa zapisywana jest często również jako St. George’s, jest głównym portem morskim kraju, a także stanowi najważniejszy punkt na jego turystycznej mapie, to w jego okolicy znajduje się bowiem międzynarodowe lotnisko.

Pomimo tego, że Grenada zlokalizowana jest na południowej granicy pasa huraganów, od kilkudziesięciu lat szczęśliwie w większości przypadków omijana jest przez klęski żywiołowe. Klimat wyspy jest tropikalny, w porze deszczowej gorący i wilgotny, w porze suchej natomiast jest chłodniej i można spodziewać się typowych dla okolicy pasatów, czyli ciepłych, umiarkowanych wiatrów.

Warto wiedzieć, że turystyka nie jest jedynym źródłem dochodu mieszkańców tego pięknego miasta i kraju. Niezwykle istotna jest tu uprawa roślin, w tym głównie przypraw, co możliwe jest dzięki niesamowicie żyznym glebom. Z tego też powodu sama Grenada nazywana jest Korzenną Wyspą. Głównymi towarami eksportowymi w tym miejscu, są: gałka muszkatołowa, goździki, cynamon, kakao, imbir i goździki - aż chce się ich wszystkich powąchać i kupić zapas. Będąc na miejscu, Koniecznie poszukaj lokalnego targu.

Spragniony lokalnych potraw i najświeższych owoców morza, przyrządzanych na karaibski sposób? Mamy dla Ciebie kilka miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Bardzo dużą popularnością cieszą się na przykład BB's Crabback przy Grand Etang Road, bar Umbrellas na plaży Grand Anse czy restauracja Sails przy miejscowym porcie –  Carenage. Będąc w tym ostatnim miejscu, skorzystaj z okazji i wybierz się na spacer wzdłuż brzegu, podziwiając śliczne kolorowe łódki rybackie i poczuj klimat, wsłuchując się w hałas towarzyszący przywożeniu i wywożeniu rozmaitych ładunków.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Poznania na Grenadę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania na Grenadę, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania na Grenadę mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Poznania na Grenadę?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Poznania na Grenadę obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Poznaniu