Menu

Tanie loty z Rzeszowa do Leticii

Pokaż filtry

Leticia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Na zakupy

  Po pamiątki wstąp do Galeria Arte Uirapuru przy Calle 8. To największy sklep rzemieślniczy w mieście. Kupisz tu artefakty tutejszych plemion oraz naturalne leki na wszelkie dolegliwości.

 • Park papug

  Wieczorem wybierz się na Parque Santander, skwer u zbiegu Calle 10 i Carrera 10. Tuż przed zachodem słońca zlatują tu papugi, które sadowią się na drzewach, przygotowują się do snu.

 • Miasto wielu kultur

  Większość mieszkańców Letycji przybyła tu z Bogoty, Medelin i Tomila. Jest tu również silna reprezentacja indiańskich tubylców wywodzących się z różnych plemion.

Co warto zobaczyć w Letycji?

Nazywane bramą Amazonii, kolumbijskie miasteczko nad brzegiem Amazonki, zlokalizowane jest tuż przy granicy z Brazylią i Peru. Letycja jest popularnym celem podróży studentów uczących się języka hiszpańskiego.

Od początku był to obszar sporny - miasto zostało założone w 1867 roku przez peruwiański rząd, który chciał skolonizować nadbrzeże Amazonki, zanim zrobią to Kolumbijczycy. W 1932 roku wybuchły zamieszki. Zakończyła je wydana dwa lata później decyzja Ligi Narodów o przyznaniu miasta Kolumbii. Rząd jednak wolał dmuchać na zimne, obszar zaludniono więc mieszkańcami z Bogoty. 

Początkowo miasto nazwano San Antonio. Legenda głosi, że pierwsi osadnicy znaleźli tu krzyż z takim napisem. Z kolei obecna nazwa miasta ma pochodzić od Letycji, choć spornym pozostaje, o którą postać konkretnie chodzi. Pierwsza wersja mówi o tutejszej Indiance o takim imieniu, w której zakochał się kolumbijski żołnierz. Druga nawiązuje do Świętej Letycji.

Wszystkiego, co musisz wiedzieć o dżungli, zanim wyruszysz w jej głąb, dowiesz się w rezerwacie Mundo Amazonico. Zwiedza się go z przewodnikiem, pokonując którąś z czterech wyznaczonych tras.

Na różnorodności kulturowej zyskała tutejsza kuchnia. Skosztujesz tu potraw charakterystycznych dla niemal każdego regionu Kolumbii, nie brakuje tu również wpływów peruwiańskich i brazylijskich. Pyszna zupa - sancocho - ma tu wiele wariantów zależnie od regionu, z którego pochodzi dany kucharz. Najpopularniejsze są tu jednak ryby łowione w pobliskiej Amazonce, mięso zarówno zwierząt hodowlanych, jak i dzikich, a do tego ryż oraz lokalne warzywa. Typowy niedzielny obiad to grillowane na prowizorycznych patelniach mięso z ryżem i bananami.

W Letycji nie szukaj drogich restauracji dla turystów. Znacznie smaczniej i zgodnie z tradycyjną kuchnią regionu zjesz w małych barach z plastikowymi stolikami i na stoiskach, gdzie jedzenie sprzedawane jest na wynos. Z ryb szczególnie polecamy gamitana i pirarucu. Najsmaczniejsze owoce kupisz z kolei na targowisku przy Calle 8, czynnym od 5 rano do 7 wieczorem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Rzeszowa do Leticii znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Leticii mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Leticii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Rzeszowa do Leticii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Rzeszowa do Leticii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Rzeszów Leticia

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Leticii

Znajdź nocleg w Leticii