Menu

Tanie loty z Rzeszowa do Santo Domingo

Pokaż filtry

Santo Domingo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Peso dominikańskie (DOP)

 • Klimat

  Na Dominikanie panuje klimat tropikalny, a temperatury w ciągu roku mieszczą się w zasięgu od 19 do 34 stopni Celsjusza. Najzimniejsza pora przypada na okres między listopadem a kwietniem, a najcieplejsza na okres maj – październik (najgoręcej jest w sierpniu).

 • Co kupić na pamiątkę?

  W Santo Domingo łatwo znaleźć i kupić produkty typowe dla tego miasta i całej Dominikany - rękodzieło (np. lalki limé), czy napoje takie jak rum oraz kawa.

   

 • Atmosfera miasta

  Szukasz imprez i fajnych miejsc, gdzie można posiedzieć do późna? Santo Domingo jest ich pełne. Ludzie gromadzą się tu i w lokalach, i na świeżym powietrzu, by rozmawiać lub po prostu bawić się do białego rana!

Co warto zobaczyć w Santo Domingo?

Republika Dominikany jest wesołym i tętniącym życiem krajem położonym w samym sercu Karaibów. Jej stolica, Santo Domingo mieści się na południowym wybrzeżu, zamieszkuje ją około 3 miliony mieszkańców.

Santo Domingo to główny ośrodek kulturalny, finansowy, polityczny oraz handlowy Republiki Dominikany. Miasto przyciąga wiele międzynarodowych firm, które otwierają tu swoje oddziały ze względu na swoje położenie geograficzne i stabilność ekonomiczną kraju.

Dominikana to kraj kontrastów. Edukacja jest bezpłatna do 14. roku życia, ale jedynie 83% dorosłych potrafi czytać i pisać. Tymczasem w Santo Domingo znajduje się najstarszy uniwersytet na półkuli zachodniej - Universidad Autónoma de Santo Domingo, założony w 1538 roku!

Santo Domingo zostało założone w 1496 roku i było pierwszym zbudowanym przez Europejczyków miastem w Ameryce. W związku z tym posiada malowniczą architekturę kolonialną i spore hiszpańskie dziedzictwo kulturowe. Warto zauważyć, że całe stare miasto, posiadające budynki wybudowane w czasach panowania Hiszpanii od 1990 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kultura Dominikany jest egzotyczną mieszanką wpływów hiszpańskich i afrykańskich. Ten miks jest doskonale widoczny nie tylko w muzyce, ale tez tradycjach i folklorze. Dobrym przykładem tego przenikania pierwiastków europejskich i afrykańskich jest muzyka el merengue.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Rzeszowa do Santo Domingo znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Santo Domingo mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Santo Domingo mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Rzeszowa do Santo Domingo?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Rzeszowa do Santo Domingo obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Rzeszów Santo Domingo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Santo Domingo

Znajdź nocleg w Santo Domingo